Narodeninový špeciál: tajný článok pre verných oslávencov

 

3 veci, ktoré by ste mali robiť pre úspešné online zoznámenie

 

Všetko najlepšie k narodeninám od Partner na úrovni!

 

Partner Na Úrovni Vám praje všetko najlepšie k narodeninám!

Ako darček sme pre Vás pripravili špeciálny článok, ktorý Vám pomôže nájsť si u nás životného partnera.

 

 

1.    Buďte si istí, že ste na vzťah skutočne pripravení

 

Hana Wolf - česká koučkaNiektorí ľudia síce po vzťahu veľmi túžia, no často z dôvodov, ktoré zdravému a vyrovnanému partnerstvu veľmi neprajú: buď nevedia byť sami, alebo so sebou nie sú spokojní a majú pocit, že vzťah im pomôže. Je teda dôležité byť si najskôr istý/á, že krivdy z minulosti Vám negatívne príliš nezasahujú do života a Vy nehľadáte náhradu za niečo, čo si musíte vyriešiť sami. Ak ste v pohode a spokojní sami so sebou, je načase prestať sa báť, ísť do zoznamovania naplno a brať ho ako dobrodružstvo, z ktorého sa ideálne vyvinie to, po čom túžite: vážny vzťah.

Česká koučka Hana Wolf hovorí: „Otvorte sa novému vzťahu: U svojich klientov sa stretávam s tým, že síce po vzťahu veľmi túžia, avšak pri detilnejšom rozbore zistíme, že z neho majú veľký strach a teda sú pred zoznámením podvedome uzavretí. Tu nepomôže nič iné, iba odhodiť staré krivdy, uzavrieť ich v sebe a tiež sa z nich vyplakať. Ak to neurobíte, budete v sebe stále nosiť staré šrámy minulých vzťahov. Partnerstvo budete mať spojené so strachom a s možným ublížením, čo Vám zabráni prežívať to pekné a novému vzťahu sa úplne otvoriť. Vo vzťahu by mala panovať láska, radosť a dôvera, lenže často je to strach z ublíženia, bolesti a konca vzťahu. Pokiaľ tieto pocity ovládajú aj Vás, snažte sa ich zo seba najskôr dostať, aby ste sa mohli otvoriť novému a peknému vzťahu.“

 

2.    Vo svojom profile buďte takí, akí ste: jedineční!

 

Profilová fotografia je základ

 

Obrázok povie viac, ako tisíc slov. Vaša profilová fotografia je tiež to prvé, čím môžete potenciálneho partnera zaujať. Nebojte sa preto ukázať v dobrom svetle a staviť na niekoľko rád a trikov, ktoré Vám pomôžu navnadiť ostatných natoľko, aby si prečítali Váš profil.

Hlavná je prirodzenosť. To, že prirodzené denné svetlo je na fotenie najlepšie Vám potvrdí hádam každý fotograf. Rovnaké to je aj s Vaším vzhľadom: fotografia z maškarného bálu je síce vtipná a určite zapôsobí na určitú cieľovú skupinu, no vždy by ste mali myslieť na to, koho vlastne chcete zaujať. Americký prieskum1 medzi používateľmi zoznamky ukázal, že ľudia dávajú prednosť amatérskym fotografiám pred aranžovanými a vyšperkovanými fotkami od profesionála – asi preto, že tie profesionálne nemusia veľa vypovedať o realite.

Do svojej profilovej fotografie teda nemusíte investovať celý svoj majetok. Dajte si na nej však záležať: mala by byť ostrá, portrétová (čiže žiadna miniaturná postavička s Eiffelovkou v pozadí) ani príliš tmavá, ani vyblednutá. Je dôležité, aby Vám bolo jasne vidieť do tváre a do očí. Ideálne je, aby ste na nej boli len Vy, odpočinutí, v dobrej nálade. Usmievajte sa – fotky mračiacich sa ľudí majú menšiu úspešnosť. Ak chcete do svojej profilovej fotografie zahrnúť aj pozadie, vyberte také, ktoré o Vás niečo hovorí: ak ste vášnivý záhradkár, môžete sa odfotiť s Vašimi záhonmi jahôd a byliniek v pozadí. Ak ste kutil, odfoťte sa pokojne vo svojej dielni. Dajte si však pozor na to, čo sa na zábere objaví. Málokoho totiž zaujmete na posteli pohodeným špinavým prádlom či interiérom svojej kúpeľne.

 

Nepopisujte niekoho, popisujte seba

 

Justin Kelly McClure - americký koučJustin Kelly McClure, americký kouč v oblasti zoznamovania a zdravia, v článku pre Elite Singles píše, že je dôležité nepopisovať sa veľmi všeobecne v štýle „Mám rada svoju prácu a syna“. Prečo?  Po prvé sú to veci, ktoré sú samozrejmé pre všetkých zamestnaných rodičov a po druhé to nikoho neosloví, pretože Vás (zatiaľ) nikto nepozná a nemá voči Vám citový vzťah. McClure radí, že ak chcete podať všeobecné informácie a záujmy tak, aby to ostatných zaujalo, lepšie sa vo Vašom profile bude vynímať krátky príbeh zo života, ktorý Vaše záujmy zahŕňa. Hneď ako budú aspoň niektoré Vaše odpovede naratívne a zaujmú svojimi emóciami alebo pointou, vzbudíte záujem u viacerých používateľov a šance na stretnutie s tým pravým / tou pravou sa podstatne zvýšia.

Preto je dobré sa na svoj profil znovu pozrieť a prečítať si ho. Zaujal by Vás ako potenciálneho záujemcu v záplave ďalších ponúk? Zodpovedá tomu, akí skutočne ste? V prípade, že si nie ste istí, môžete svoj profil ukázať niekomu, kto Vás dobre pozná a porozmýšľať o jeho prípadných pripomienkach. Možno trafí kliniec po hlavičke a Vám sa zrazu budú sypať ponuky jedna za druhou. McClure to sumarizuje nasledovne: „Všetko to stojí a padá na Vašej snahe a úsilí nájsť si partnera. Ak k tomu budete pristupovať nedbanlivo, budú tomu zopdpovedať aj výsledky.“  Nebojte sa teda ukázať svoju jedinečnosť! Iba tak môžete nájsť niekoho, kto bude jedinečný pre Vás.

 

Zdôraznite svoje záujmy a aktivity

 

Málokto má záujem o partnera, ktorý sám nemá záujem o nič. Ľudské spolužitie je úžasné mimo iné aj preto, že sa môžeme vzájomne obohatiť o nové poznatky, skúsenosti a záľuby, zdieľať koníčky a spoločné zážitky. Preto neváhajte pútavo popísať všetko, čo Vás zaujíma a baví (alebo naopak na smrť nudí).

Hana Wolf radí: „Venujte sa aktivitám, ktoré máte radi: Pokiaľ sa budete venovať činnostiam, ktoré Vás úprimne bavia a napĺňajú, či už sa jedná o jógu, turistiku, golf či výlety na bicykli, zvýši sa šanca, že na internete stretnete niekoho, s kým budete zdieľať aktivitu, ktorej sami holdujete.“ Ak totiž niekto uvidí pri prehliadaní Vášho profilu záľuby, ktoré má sám rád, hneď budete preňho atraktívnejší a zvýši sa Vaša šanca na zoznámenie.

Zároveň majte na pamäti, že odhliadnuc od záľub, je potrebné aby ľudia boli v živote aktívni – a to aj na zoznamke. Čím častejšie totiž navštevujete svoj profil a komunikujete s ďalšími používateľmi, tým viac návrhov vo výsledku dostávate. Každý kontakt a každá schôdzka sú tiež cennými skúsenosťami, ktoré Vám pomôžu si ujasniť čo chcete a nechcete a to Vám veľmi pomôže pri ďalšom hľadaní.

 

3.    Buďte sami sebou

 

Aj napriek všetkým vyššie zmieneným radám by ste sa ale nemali snažiť predstierať, že ste niekto iný a slepo poslúchať rady, najmä neskúsených známych. Nejde len o to, že pri osobnom stretnutí môže byť Váš náprotivok nepríjemne prekvapený, keďže očakával niekoho úplne iného. Ide tiež o to, že ak vo svojom profile nebudete úprimní, pritiahnete k sebe používateľov, ktorí sa nemusia hodiť k Vašej skutočnej povahe. Tým plýtvate nie len svojím a ich časom a energiou; taktiež nájsť pre Vás niekoho pre vzťah plný porozumenia a harmónie bude o to ťažšie.

S tým súhlasí aj koučka Hana Wolf: „Buďte sami sebou: Ľudia sa v snahe zapáčiť sa robia lepšími, než v skutočnosti sú, alebo majú tendenciu sa podceňovať. Nie je nič horšie, než zo seba robiť niekoho, kým nie ste. Berte to tak, že pokiaľ budete sami sebou a vzťah Vám nevyjde, nemáte vlastne čo stratiť, pretože partner či partnerka nestál/a o Vás či Vašu prirodzenosť. Pokiaľ svoju povahu už na začiatku potlačíte, skutočne hrozí, že sa to vo vzťahu skôr či neskôr prejaví a hlavne Vy nebudete dlhodobo šťastní. Nehanbite sa prejaviť. Uvidíte, byť sám sebou sa Vám len vyplatí."

 

 

Mohlo by Vás zaujímať aj:

Hodíme sa k sebe?

5 dôvodov, prečo je partnerský vzťah pre Vás zdravý

Vzťah na diaľku – ako ho zvládnuť?

 

1 Castiglia, C.: 25 Dos and Don’ts for Your Online Dating Profile Pic. Dostupné na: http://www.babble.com/mom/25-dos-and-donts-for-your-online-dating-profile-pic/do-have-a-picture/ (17.7.2013)

 

Máte otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@partnernaurovni.sk

Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, navštívte stránku Zákaznícky servis.