5 zoznamovacích tipov pre slobodné mamičky

Ak vzťah s otcom vášho dieťaťa skončil a vy ste si už všetko povedali a uzavreli, možno je čas vpustiť do života nového partnera. Nejedna slobodná mamička hľadá muža. Koučka Hana Wolf sa vo svojej praxi často stretáva práve so ženami, ktoré by sa rady zoznámili, ale bojujú so strachom, či nový partner prijme ich deti. V tomto článku vám prezradí zoznamovacie tipy pre slobodné mamičky.

1. Hovorte s deťmi o svojich citoch

Dospelí majú často pocit, že detské city nie sú zrelé, a že deti určité veci nedokážu pochopiť. Rodičia často pred ratolesťami svoje emócie skrývajú a majú mylný dojem, že si nič nevšimnú. Pravdou však je, že deti všetko citlivo vnímajú a preto je lepšie sa s nimi o svojich citoch porozprávať a vhodne vysvetliť prečo ich slobodná mamička hľadá muža, než veci tajiť a vytvárať nedorozumenia.

Keď budete mať pocit, že by ste rada privítala vo svojom živote muža, porozprávajte sa o tom so svojimi malými láskami vhodnou formou. Ak im všetko správne vysvetlíte nebudú mať pocit, že s novým partnerom ich mamička bude mať menej rada.

2. Partnera s potomkami zoznámte v pravý čas

Ak ako slobodná mamička spoznáte nového muža a budete vedieť, že je to vážny vzťah, stane sa zoznámenie s vašimi deťmi ďalším krokom vo vzťahu. Pamätajte na to, že sa netreba zbytočne ponáhľať. Skôr sa skúste riediť svojou intuíciou, tá Vám napovie, kedy je ten správny moment na ich prvé stretnutie.

Keď ratolesti i on budú dostatočne pripravení na zoznámenie, stretnutie môže prebehnúť za čo najprirodzenejších okolnosti. Rozumné je, ak prvé sa prvé stretnutie odohrá na neutrálnej pôde (môžete ísť napríklad do zoo, alebo do kina). Deti nebudú cítiť také napätie, ako keby ich slobodná mamička priviedla cudzieho človeka priamo do ich teritória.

3. Pripravte obe strany na zoznámenie

Pred tým ako dôjde k samotnému stretnutiu je vhodné obe strany aspoň trochu pripraviť. Povedzte deťom o svojom novom partnerovi, povedzte im aký je, čo má rád, prípadne pridajte aj niečo o jeho vlastných deťoch. Vaše deti si tak získajú lepšiu predstavu o a celú situáciu budú môcť lepšie vstrebať.

Čo sa týka vašej novej lásky, aj pre neho je samozrejme dobré, aby sa tiež dozvedel niečo o vašich deťoch. Ak má váš syn rád futbal a vaša dcéra rada maľuje, partner sa môže inšpirovať a kúpiť im darček, ktorý súvisí s ich koníčkami. Okrem toho sú spoločné záujmy aj dobrá téma na rozhovor.

4. Zoznamovacie tipy pre slobodné mamičky: Buďte prirodzená

Ak je váš nový partner prvým mužom po rozchode s otcom vašich detí, pravdepodobne si budete musieť chvíľku zvykať. Netlačte na pílu. Jednoducho vnímajte ako prebieha komunikácia vášho priateľa s deťmi, prípadne medzi vašimi a jeho potomkami, a či sa v tom všetci cítite príjemne. Je vám fajn, spolu prežívate radostné okamihy a vaše deti sú spokojné? Tak ste na dobrej ceste k peknému harmonickému vzťahu.

5. Nechajte veciam voľný priebeh

Ak komunikácia trochu viazne, alebo si deti horšie zvykajú na muža po vašom boku snažte sa zachovať trpezlivosť. Vyhnite sa prílišnej snahe, radšej dajte veciam voľný priebeh. Na niektoré situácia zvyká ľahšie na iné horšie. Doprajte partnerovi aj deťom čas. Predsa len, prijatie nového chlapa do rodiny je zásadná vec a slobodná mamička sa s ňou musí popasovať. S trochou trpezlivosti vás určite čaká spokojný vzťah plný radosti a porozumenia.

Veríme, že vám zoznamovacie tipy pomohli a prajeme veľa šťastia

Registrácia na Slobodná mamička

Hana Wolf, MBA pracuje ako kouč a mentor. Špecializuje sa na partnerské vzťahy, oblasť sebadôvery a pomáha klientom nájsť partnera pri dlhodobej samote. Navštívte Hanu na jej stránkach Škola pro ženy či na Google

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni