Sex na prvom rande – áno či nie?

Téma sex na prvom rande je veľmi pikantná a čo človek to názor. Koučka Hana Wolf dospela k záveru, že veľmi záleží na situácii a na človeku, ktorého stretnete. Vždy však treba mať na pamäti následky, ktoré môžu pri takomto dobrodružstve vzniknúť. Prečo vlastne k sexu na prvom rande dochádza, a na čo si treba dať pozor sa dočítate v tomto článku.

Kedy k nemu dochádza?

1. Dlhodobá sexuálna abstinencia

Predstavte si, že ste po ťažkom rozchode, alebo dokonca rozvode, a posledné o čom rozmýšľate je sex. Je to tak najmä u žien. Tie sú po psychickom zranení schopné abstinovať od niekoľko mesiacov do niekoľko rokov. Ich citové zranenia môžu byť tak silné, že sa jednoducho boja pustiť si kohokoľvek k telu. Lenže sex je prirodzená biologická potreba a tak sa stáva, že nás táto potreba dostihne.

I citovo zranení ľudia podliehajú na prvom rande sexuálnej túžbe.

V tomto rozpoložení je potom veľmi ľahké podľahnúť túžbe po sexuálnom uspokojení. Tu je však dobré si uvedomiť, či bola vaša potreba čisto biologická, alebo vás partner niečím oslovil. Ak sa jedná o prvý prípad, „vzťah“ už ďalej nerozvíjajte. Jednoducho si priznajte, že vám šlo len o sex, a túto epizódu považujte za uzatvorenú.

2. Osudová príťažlivosť

Stretli ste sa, pozreli ste sa jeden druhému do očí a namiesto toho, aby medzi vami preskočila iskra, ste mali skôr pocit zásahu blesku z čistého neba. I to sa občas stáva. Zrazu máte pred sebou človeka, od ktorého sa z nejakého dôvodu nemôžete odtrhnúť. Akoby vás k sebe priťahovali silné magnety.

Ak cítite, že vás k sebe ťahá silná príťažlivosť, skúste to v tú chvíľu neriešiť a nechajte sa unášať. Je kľúčové, aby vám s tým druhým bolo dobre. A úplne najdôležitejšie je, aby ste sa do ničoho nenechali nútiť. Hoci aj cítite osudovú príťažlivosť, je lepšie počkať do druhého dňa. Ono sa totiž môže stať, že budete mať úplne opačný názor.

3. Túžba po blízkosti a objatí

Ďalším dôvodom, ktorý vedie k zblíženiu ľudí a sexu na prvom rande býva dlhodobá samota a absencia fyzického kontaktu. Áno, môžete sa obklopiť kamarátmi a blízkymi, sústrediť sa na prácu a venovať sa aktivitám, ktoré vás bavia, ale nič z toho sa nevyrovná partnerskému objatiu a blízkosti niekoho, s kým je vám fajn. Preto túžba po nežnom fyzickom kontakte je častým dôvodom, prečo spolu dvaja ľudia skončia v intímnej zóne bez toho, aby sa lepšie poznali.

Túžba po objatí a nežnostiach je jedným z dôvodov sexu na prvom rande.

To, že dôvodom vášho spojenia je práve túžba po blízkosti spoznáte aj napríklad podľa sexuálnych polôh, ktoré partneri zvolia. Čím bližšie ste si pri sexe, tým pravdepodobnejšie, že hlavným účelom vášho spojenia nebol len pudový sex, ako bolo spomenuté v prvom bode. Ďalším znakom je tiež to, či sa partner alebo partnerka dotýkajú vašej tváre, či sa vám pozerajú do očí a ako sa chovajú po sexe.

Na čo si dať pozor?

Príliš veľa alkoholu

Častým spúšťačom vedúcim k sexuálnym dobrodružstvám býva práve alkohol. Uvoľníme sa, zabudneme na každodenné starosti a urobíme niečo, čo by sme normálne neurobili. Ak viete, že vám takéto správanie hrozí, Hana Wolf odporúča maximálnu opatrnosť, obzvlášť v prípade, že vás čaká schôdzka s človekom, o ktorom si nie ste istí, či vás výnimočne oslovil.

V tomto prípade sa totiž môže stať, že sex na prvom rande spôsobí viac škody ako úžitku, a že by ste mohli svoje počínanie ľutovať. Preto majte na pamäti, že alkohol síce uvoľňuje zábrany, ale v niektorých prípadoch to môže byť skutočne kontraproduktívne. Keď sa však stane to, že sa zábrany uvoľnia nesprávnym smerom, skúste situáciu riešiť. Neutápajte sa vo výčitkách, skôr sa z toho poučte.

Nezabudnite sa chrániť

Sme dospelí a hoci by sa mohlo zdať, že pripomínať toto je úplne zbytočné, život píše rôzne príbehy. Hoci u vás partner či partnerka vzbudzuje dôveru a máte pocit, že sa poznáte večne, na tehotenstvo po prvom rande pripravený nie je asi nikto. Okrem toho je tu tiež riziko pohlavných chorôb.

Môže sa zo sexu na prvom rande vyvinúť vzťah?

Bez ohľadu na to aké sú naše skúsenosti či názor na sex na prvom rande, Hana Wolf podala vysvetlenie, prečo k takýmto situáciám vôbec dochádza, a ako s nimi pracovať. Ak ste takúto skúsenosť zažili výnimočne, netreba z nej mať zlý pocit. Ak však túžite po dlhodobom a kvalitnom vzťahu, ale často končíte pár dobrodružstvami, treba pátrať prečo to tak je.

Registrácia na Sex na prvom rande

Hana Wolf, MBA pracuje ako kouč a mentor. Špecializuje sa na partnerské vzťahy, oblasť sebadôvery a pomáha klientom nájsť partnera pri dlhodobej samote. Navštívte Hanu na jej stránkach Škola pro ženy či na Google

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni