Ako zvládnuť vzťah na diaľku?

Ako zvládnuť vzťah na diaľku?

Láska neberie ohľad, dokonca ani na kilometre. Vy sa však práve preto zdráhate hľadať si partnera cez internet. Poradíme Vám, ako sa aj vzťah na diaľku dá zvládnuť!

Online zoznamky sú fantastickým riešením pre single ľudí. Práve Vás však odrádza šanca, že sa zaľúbite do niekoho na opačnom konci krajiny. Možno ani nie ste single a práve prežívate komplikovaný vzťah na diaľku.

Máme pre Vás 7 tipov, s ktorými to zvládnete!

1. Každodenný kontakt

Každodenná komunikácia upevňuje Váš vzťah a dáva tomu druhému najavo, že Vám na ňom skutočne záleží. Stačí vymeniť si pár krátkych správ, či zaželať si dobré ráno a dobrú noc. Dôležité je byť súčasťou života Vášho partnera.

2. Prežívajte to spolu, aj keď na diaľku

Vo vzťahu na diaľku je veľmi jednoduché skĺznuť do rutiny. Začnú sa množiť otázky ako: čo si dnes mal na obed?” a z konverzácie sa vytratí záujem.

Dbajte teda na to, aby ste mali stále dostatok spoločných tém. Pozrite si rovnaký film, rozčítajte tú istú knihu, či si rozprávajte o zážitkoch z Vášho mesta. Dôležité je, prežívať to spolu.

3. Dôvera a vernosť

Kto nežiarli, ten nemiluje! To je starý známy argument každého žiarlivca. Vzťah na diaľku však vytvára veľmi výživnú pôdu pre pochybnosti a strach zo straty partnera.

Predsa len, na diaľku nikto nemá taký dohľad nad tým, čo jeho polovička robí vo voľnom čase a fantázia ma voľné pole pôsobnosti. Preto je dôležité nedávať si navzájom dôvody pre pochybnosti a otvorene sa rozprávať o svojich aktivitách.

4. Nepodceňujte romantiku!

Romantická večera cez web-kameru, zaľúbené SMS-ky, či nečakaná víkendová návšteva. Nezabúdajte na romantiku!

Ako zvládnuť vzťah na diaľku?

5. Zoberte si zo situácie to najlepšie

Vzťah na diaľku môže občas pôsobiť zväzujúco. Je dôležité ventilovať frustráciu a tlak, ktorý môže medzi partnermi vzniknúť. Každý z nich by preto mal viesť plnohodnotný osobný život naplnený prácou, stretnutiami s priateľmi, koníčkami a oddychom. Je to úžasná príležitosť naplno si užívať slobodu a osobný priestor, ktorý si napríklad pri spoločnom bývaní dovoliť nemôžete.

6. V dobrom aj v zlom

Žijete vo vzťahu na diaľku a to Vám spôsobuje už tak dosť starostí? Práve preto nechcete svoju polovičku zbytočne zaťažovať svojimi problémami. Robíte však chybu.

Partneri by sa mali navzájom zverovať nie len s príjemnými vecami, ale aj so starosťami. Nie len, že Vás to zblíži, ale pomôže Vám to aj pri premýšľaní o spoločnej budúcnosti – skutočne zdieľate záujmy a názory, dokážete sa spolu baviť o príjemných aj nepríjemných veciach?

Zbytočným malým sporom a hádkam, ktoré nie sú potrebné, sa naopak radšej vyhýbajte. Váš drahocenný spoločný čas môžu iba otráviť.

7. Tvárou v tvár

Vzťahy na diaľku zvádzajú k jednoduchým formám komunikácie – máme SMS-ky, čety či e-maily. Moderná technika však vie pomôcť aj tu. Snažte sa nájsť si čas napríklad na videorozhovory alebo telefonáty. Predsa len sú osobnejšie.

Tip z našej redakcie: klasický milostný list, okorenený napríklad aj troškou erotiky, je úžasným romantickým gestom!

Partner na úrovni - 4 dôvody pre registráciu

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni