Ako nájsť lásku? Prečítajte si 4 rady od koučky Sam Owen

Sam Owen pre Partner na urovni

Cítite sa osamelo a radi byste si našli niekoho, s kým sa budete cítit dobre? Chyťte život pevne do vlastných rúk. Rady od anglickej koučky a vzťahovej odborníčky Sam Owen Vám môžu pomôcť prekonať nie len samotu, ale sa aj bližšie dozviete ako nájsť lásku.

1. Porazte samotu

Spravte si zoznam vecí a aktivít, ktoré by ste mohli robiť, aby ste sa zaručene necítili osamelí. Pomiešajte staré a osvedčené aktivity s novými spôsobmi spoznávania ľudí a príležitosťami získať nových priateľov. Snažte sa každý týždeň realizovať aspoň jednu alebo dve z týchto aktivít. Nie len, že budete mať plno nových zážitkov, ale možno sa Vám podarí rozšíriť Vaše spoločenské kruhy a dlhodobo tak vyriešite svoj pocit osamelosti.

Osamelo sa cíti skutočne veľké množstvo ľudí. Pri práci kouča sa s tým stretávam pomerne často, takže sa nemusíte cítiť zle, ani sa báť, že práve Vy ste nejaký čudák.

2. Dajte si predsavzatia, ktoré skutočne stoja za to

Stanovte si jeden alebo dva dosiahnuteľné ciele, ktoré skutočne túžite naplniť. Tieto ciele Vás musia hnať vpred tak, aby ste nad nimi jednoducho nemávli rukou, keď to zrazu nejde, alebo sa Vám jednoducho nechce. Ak bez niečoho môžete bez problémov žiť, tak to nie je motivujúci cieľ.

Mali by ste sa zamerať aj na to, aby ste svoj mozog naprogramovali na dosiahnutie tohto cieľa. Ten potom zaznamená, vytvorí a chytí sa príležitostí na jeho naplnenie. Často si predstavujte dosiahnutie svojho cieľa a sústreďte sa na pocity, ktoré Vám tento zážitok prináša. Opakujte si, aký bude Váš život, ak sa Vám to podarí zvládnuť, ale aj vtedy, ak sa to nepodarí. Ak aj zakopnete a zídete zo správnej cesty, nevešajte hlavu. Hlavne opäť vysadnite na koňa!

3. Hľadajte nové spôsoby ako nájsť lásku

Pamätajte si, že Vaša minulosť Vás nedefinuje! To, kto ste a Vašu budúcnosť určujú Vaše činy dnes. Spýtajte sa sami seba: „čo dnes môžem spraviť trochu inak, ako oproti minulosti zlepším svoje výsledky?“

Vždy je dobré pokúsiť sa nájsť nové spôsoby spoznávania ľudí, potenciálnych partnerov. A oplatí sa vydržať. Napríklad zoznamka cez internet je vynikajúci príklad. Je to jednoduchý spôsob, ako sa dajú spoznať potenciálni partneri, a nezáleží na tom, že to môže chvíľu trvať. Aj nájsť tie správne šaty na ples, či perfektnú dovolenkovú destináciu Vám zaberie určitý čas. Pri hľadaní lásky je to úplne rovnaké.

pohľadnica so srdcom

4. Vrhnite sa do toho nanovo, plní optimizmu

Bolo Vaše posledné rande tak dávno, že už si to ani poriadne nepamätáte? Nevadí! Vždy sa dá začať znovu. Lepšie Vám to však pôjde, ak sa trochu pripravíte.

To, ako sa o seba staráme, vplýva aj na to, ako sa cítime. Skutočne sa venujte svojmu fyzickému zdraviu aj zovňajšku. Budete sa cítiť príťažlivo navonok aj vovnútri. Spravte si peknú profilovú fotografiu a hneď sa budete na zoznamovanie tešiť viac. Môžete tiež poprosiť niekoho z priateľov, aby Vám pomohli vytvoriť Váš online profil. Krokom navyše by mohlo byť, že si s priateľmi prezriete niektoré z ponúkaných profilov. Mohlo by Vám to pomôcť trochu sa uvoľniť a vidieť online zoznamovanie aj ako zábavu. Zasmejete sa spolu a budete počuť aj nestranný názor na ponúkaných partnerov.

Registrácia na Rady Sam Owen

Sam Owen je psychologička, vzťahová a životná koučka, autorka a vzťahová expertka pre médiá. Ak Vás zaujíma viac, navštívte Sam na jej stránke www.relationshipscoach.co.uk

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni