3 tipy ako zaujať muža a zaručiť si úspech

Existujú knihy, články aj webové stránky, ktoré tému, ako zaujať muža, preberajú zľava aj sprava a hemží sa to v nich „tipmi zaručujúcimi úspech“. Ako sa však zorientovať v tomto mori dobre mienených, no často protichodných rád?

Flirtujte z očí do očí! Flirtujte s ním cez celú miestnosť! Uprite naňho svoj zvodný pohľad! Klopte zrak ako ranená laň! Nechajte ho Vás dobývať! Prevezmite iniciatívu! Aj Vy premýšľate, kam sa obrátiť pre skutočne užitočnú radu? Možno ten správny recept poznali najznámejšie zvodkyne histórie.

Napríklad taká legendárna Kleopatra. Nechala sa zabaliť do koberca, prepašovať k Cézarovi do paláca a ruka bola v rukáve. Katarína Veľká pre zmenu objektom svojej túžby pridelila nejaké výhodne situované zamestnanie. Česká herecká hviezda a sex symbol 30. rokov Adina Mandlová si zas obete svojej túžby pozývala domov a nalievala ich alkoholom. Táto stratégia by mohla síce byť účinnejšia, ako nechať sa zrolovať do koberčeka, no vážny vzťah z toho asi tiež nebude.

Ako zaujať chlapa a nevyzerať pri tom ako blázon či bytový doplnok? Pozrime sa na pár jednoduchých rád, na ktoré sa často zabúda.

1. Úsmev

Úsmev je tá najkrajšia ozdoba ženy. A nič si nenahovárajme – pri prvej schôdzke je náš výzor to, čo chlapa zaujme ako prvé. Pekný úsmev nám v tomto prípade spraví lepšiu službu ako make-up, pod ktorý by sa mohol podpísať Michelangelo. Teda samozrejme iba ak ste si náhodou doma nezabudli protézu, alebo sa objekt Vašej túžby práve nevrátil z pohrebu.

Aj úsmev treba vedieť dávkovať v správnom množstve a v správny čas. Hlavne prirodzene – ak budete vyzerať, že trpíte svalovými kŕčmi v tvárovej oblasti, družný rozhovor sa Vám asi nadviazať nepodarí. Rovnako ale dopadnete aj ak sa budete tváriť ako neprístupná ľadová kráľovná.

Pamätajte, že základom je vytvoriť priateľskú atmosféru a byť príjemnou spoločníčkou na rozhovor. Ak sa Vám to nedarí, napríklad kvôli nervozite, nezúfajte. Vedci dokázali, že ak sa na chvíľku usmejeme, aj keď na to práve nemáme náladu, oklameme tak vlastný mozog a naša nálada sa razom zlepší.

2. Ako zaujať muža: Naučte sa počúvať

Vynikáte v rečovom prejave a chceli by ste tento svoj talent uplatniť aj v iskrivom rozhovore s objektom Vášho záujmu? Radšej trochu zabrzdite a hlavne nechajte hovoriť aj jeho.

Ak totiž budete hovoriť len Vy a iba o sebe, nepustíte ho k slovu, nebudete mať možnosť zistiť viac o jeho osobnosti. Slovná lavína potom môže Vášho potenciálneho partnera zmiasť z povrchu zemského a odvaliť čo najďalej od Vás, kde si užije ticho.

Prečítajte si tiež: Hľadám muža. 6 rád ako na to

3. Najlepšie je byť sama sebou

Ak ste prirodzene extrovertný, až excentrický typ, snaha zaujať niekoho uhladeným spôsobom a plachými pohľadmi môže dopadnúť mizerne, alebo minimálne inak, ako by ste očakávali. Aj keď na druhú stranu na vyvoleného asi spravíte nezabudnuteľný dojem.

Platí to aj naopak. Ak ste hanblivý typ, nehrňte sa do roztopašného žartovania, ani neskúšajte bláznivé tipy z filmov. Aj keby to náhodou v prvom momente zabralo, svoju skutočnú osobnosť nemôžete zatajovať večne. Najlepšie je teda naliať si čistého vína hneď na začiatku – samozrejme nie celú fľašku.

Ak teda neviete, ako zaujať muža, namiesto testovania rád z magazínov a kníh radšej vyrazte do terénu a nájdite si svoje vlastné stratégie, v ktorých hlavnú úlohu bude hrať Vaše pravé Ja – či už plaché, nerozhodné, intelektuálne alebo bláznivé.

Partner na úrovni - článok Ako zaujať muža

Máte otázky k článku? Napíšte nám na [email protected]. Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, navštívte stránku Zákaznícky servis

Zdroje:

Abrams, L.: Study: Forcing a Smile Genuinely Decreases Stress. Dostupné na: http://www.theatlantic.com/health/archive/2012/07/study-forcing-a-smile-genuinely-decreases-stress/260513/ (31.7.2012)

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni