Online profil: Máme pre vás 8 rád, ako ho vytvoriť

chlap u počítača

Všetci sú na internete a každý má niekde online profil. Ak však chcete hľadať lásku, profil na zoznamke je Vašou najsilnejšou zbraňou. Rozhodli sme a teda pre Vás zohnať niekoľko zaručených tipov priamo od tých najpovolanejších – od samotných používateľov.

Pomáhať nezadaným v hľadaní šťastia je naša každodenná práca. Vieme preto, ako dobre vyplnený online profil zvýši Vaše šance. Kto je však skutočný odborník na to, čo single ľudí zaujíma, aké profily a fotky si veľa rekacií nevyslúžia a čo sa stane, ak niekto klame? No predsa Vy – používatelia Partner na úrovni. Zorganizovali sme teda prieskum, na ktorý nám odpovedalo 341 z Vás. A tu je to najdôležitejšie:

1. Online profil je Vaša najsilnejšia zbraň

68% respondentov našej ankety si aktualizuje informácie v profile iba v prípadoch, kedy sa v ich živote zmení niečo významné. 21% sa dokonca priznalo, že si profil nikdy neaktualizujú.

Prvým pravidlom teda je – na svojom profile si dajte záležať hneď na prvý pokus. Online profil je vo svete online zoznamovania Vaša najsilnejšia zbraň, nepodceňujte ho teda!

2. Menej (informácií) nie je vždy viac

Veríte, že mlčať je zlato? V niektorých situáciách s Vami rozhodne súhlasíme! Ak však Váš online profil nebude obsahovať dostatok informácií, podstatne tým zhoršíte svoje šance na zoznámenie. Podľa 28% našich používateľov sú práve príliš stručné profily tým, čo ich nemá šancu osloviť.

Ak teda svoj úmysel zoznámiť sa prostredníctvom online zoznamovacej agentúry myslíte vážne, poskytnite o sebe dostatok zaujímavých údajov. Stačí držať sa pár základných pravidiel a vyvarovať sa prešľapov. Napríklad:

3. Aktivity, koníčky a záujmy

Milujete turistiku, háčkujete, ste vášniví záhradníci, chovatelia mačiek, cestovatelia po slovenských hradoch a zámkoch, či pestujete vrcholový gaučový šport so špecializáciou na vedomostné súťaže? Napíšte to všetko do profilu! Zoznam obľúbených aktivít patrí podľa našich používateľov do prvej trojice najzaujímavejších údajov (spolu s fotografiou a údajom o veku).

Každý predsa túži spoznať niekoho, s kým sa k sebe hodíme a plnohodnotne tráviť spoločný čas. Dajte teda ľuďom šancu urobiť si predstavu o tom, ako by mohol vyzerať práve Váš spoločne trávený čas. Možno Vás príjemne prekvapí, s koľkými ľuďmi budete zrazu mať mnoho spoločného.

4. Nalaďte sa pozitívne

Podľa 23% pánov z nášho prieskumu je negativizmus hneď za nedostatkom informácií druhým najväčším problémom ženských online profilov. Ak teda máte potrebu posťažovať sa na nevydarené minulé vzťahy, rodinné problémy či otravnú prácu, pre tento účel sú ideálne kamarátky a možno pohárik červeného – rozhodne nie Váš zoznamovací online profil.

Tu predsa chcete pôsobiť prívetivo, optimisticky, ako niekto otvorený novým skúsenostiam, zážitkom a láske. Nevravíme Vám však samozrejeme, že sa máte za každú cenu pretvarovať. Ak sa k pohodovému postoju neviete primäť, možno na hľadanie nového vzťahu ešte jednoducho nenastal ten správny čas.

Čítajte ďalej: Bojíte sa, že ostanete navždy single? Vieme prečo

5. Ste naozaj natoľko sexy?

Tento tip smerujeme predovšetkým mužnej časti záujemcov o zoznámenie. Pokiaľ Vás zaujíma, ako skutočne zaujať ženy, povieme to takto: brnkaním na sexy strunu veľa partneriek neprilákate. Ak sa totiž budete prezentovať ako ideálni muži a Váš online profil bude prekypovať sexuálnou energiou, až 31% opýtaných žien ho zavrie bez akéhokoľvek záujmu spoznať Vás bližšie.

Len pre zaujímavosť, pánom šteklivo ladené ženské profily rozhodne nevadia a majiteľku takéhoto profilu by neoslovilo iba 6% účastníkov ankety. Pre pánov však vo svete seriózneho online zoznamovania platí, že nie sex, ale osobnosť predáva.

muž na pláži

6. Naštartujte kontrolu pravopisu

Upadla by Vaša niekdajšia pani učiteľka slovenčiny do bezvedomia, keby videla Váš zoznamovací profil? Odporúčame Vám nažhaviť niektorý z programov na kontrolu gramatiky a pravopisu. Hneď po nedostatku informácií a profilových erupciách sexuálnej energie je neprehliadnuteľne nezvládnutá gramatika tým najväčším profilovým faux pas.

7. Vylepšujete svoje informácie? Robíte chybu

Sú vo Vašom profile klamstvá, alebo o Vás hovorí absolútnu pravdu a stavíte na to svoju skautskú česť? 31% účastníkov našej ankety už totiž zažilo schôdzku, na ktorej ich realita nemilo prekvapila. Nemusíme hádam hovoriť o tom, že druhé rande sa v drvivej väčšine prípadov nekonalo.

8. Fotky, fotky, fotky

Fotografia je pre používateľov online zoznamiek prvou vecou, ktorú v profile hľadajú. Na profil bez fotografie by nekliklo až 26% mužov a 25% žien. Ak teda vo svojom online profile fotografiu nahratú nemáte, prichádzate o celú 1/4 potenciálnych nápadníkov, či nápadníčok. A čo ak je práve medzi nimi niekto, kto za to stojí?

Zdroje:

Vzorka: 341 používateľov Partner na úrovni. Podiel žien: 61%; priemerný vek: 43,5 roka.

Autor: Barbora Hrebíčková

Barbora Hrebíčková pracuje ako redaktorka Partner na úrovni.

Viac článkov od Barbora Hrebíčková