Pripravenosť na ďalší vzťah: Prejdite si náš zoznam a urobte kvíz

Ďalší vzťah

Ako dlho by ste mali počkať, kým sa po nevydarenom vzťahu znova pustíte do hľadania lásky? Mesiac, tri, rok? Dá sa to vôbec zmerať? Pravdou je, že presný čas sa definovať nedá. Nie je to však ani treba. Existuje totiž niekoľko znakov, ktoré Vám napovedia, či ste na ďalší vzťah pripravení.

Vysporiadaná minulosť

Každý má minulosť. Váš nový partner bude musieť tú Vašu rešpektovať. No na to, aby tak urobil, ju však musíte mať vyriešenú najprv Vy. Trápi Vás ešte bolesť a sklamanie z minulého vážneho vzťahu? Chýba Vám bývalý partner, alebo ste dokonca ešte stále v intenzívnom kontakte? Ak áno, tak na novú lásku ešte čas nedozrel.

Pripravenosť na vzťah: Máte jasno v tom, čo chcete od života

Je ťažké naplánovať si život s niekým, kto sám nevie, ako si svoju budúcnosť predstavuje. A hoci život prináša aj neočakávané situácie, mali by ste si definovať si priority a mať jasno v tom, čo očakávate. Hneď ako to budete vedieť, budete môcť začať hľadať partnera, ktorý chce to isté.

Nečakáte na niekoho, aby ste boli šťastní

Veľa ľudí sa domnieva, že šťastní budú až vtedy, keď konečne nájdu lásku. Tento postoj však nie je celkom prospešný. Ak neustále hľadáte vzťah len preto, aby ste porazili samotu, môže sa stať, že skončíte v nefungujúcom vzťahu s prvou osobou, ktorá prejaví záujem. Ten, kto je najviac pripravený na vzťah je paradoxne ten, kto to s hľadaním až tak nepreháňa.

Ste pripravení robiť kompromisy

Pripravenosť na vzťah vyžadujuje veľa sebaodovzdania a kompromisov. Ak partneri chcú, aby im to fungovalo, musia vychádzať jeden druhému v ústrety v drobnostiach aj väčších veciach. Zrelá osobnosť vie nájsť rovnováhu medzi tým čo chce, a tým čo chce partner. Aj Vy sa budete v novom vzťahu musieť prispôsobiť. Ste pripravení na zmenu a ústupky, alebo si teraz radšej užívate slobodu plnými dúškami?

Máte sa radi

Najdôležitejší vzťah, ktorý kedy budete mať je ten samých so sebou. Vaša vnútorná vyrovnanosť a rešpekt k sebe samému sa odrazí aj v správaní voči ostatným. Ak ste si vedomí svojich silných aj slabých stránok, dokážete si priznať chybu vediac, že nie ste perfektní, ale máte sa radi a vážite si seba samého, ste na správnej ceste k harmonickému partnerskému vzťahu.

Ste pripravení akceptovať partnera takého aký je

Majte realistické očakávania od partnera. Všetci sme len ľudia. Ak vstúpite do vzťahu dúfajúc, že partnera pretvoríte na svoj obraz, sklamete sa. Je dôležité si uvedomiť, že v zdravom vzťahu sa partneri rešpektujú so svojimi dobrými aj zlými vlastnosťami.

Ešte stále si nie ste istí, či ste na ďalší vzťah pripravení? Urobte si náš kvíz. Možno Vám pomôže sa rozhodnúť:

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni