Autor: Redakcia Partner Na Úrovni
7150

5 dôvodov, prečo hľadať vzťah v lete je skvelý nápad

Leto je oficiálne tu! Ortuť na teplomeroch stúpa, voda láka a predstava chladeného nápoja niekde na terase pod slnečníkom je takmer neodolateľná. A my vieme, ako tento obrázok ešte vylepšiť! Nie je nad to užívať si teplé slnečné lúče a krásne západy slnka vo dvojici. A máme pre Vás aj 5 dobrých dôvodov, prečo hľadať si vzťah práve v lete je naozaj skvelý nápad.

 

1. Čím viac slnka, tým lepšia nálada

Počasie ovplyvňuje našu náladu a to je overený fakt. Krásne počasie má úžasnú schopnosť rozveseliť , preto nie je žiaden div, že mnohí ľudia si slnečné počasie spájajú s vyššou mierou optimizmu.1  To, že slnečné lúče prispievajú k pocitu šťastia a pohody je tiež vynikajúca správa pre tých, ktorí hľadajú vzťah v lete – spokojnosť a veselosť sú totiž mimoriadne príťažlivé. Preto mnohí single ľudia hľadajú optimistického a veselého partnera.2

 

2. Teplé počasie pozitívne vplýva na zdravie

Počasie má vplyv nie len na Vašu náladu, ale aj na celkový zdravotný stav. Slnenie, samozrejme v primeranej miere a so správne zvoleným ochranným faktorom, je zdraviu prospešné. Dokáže Vám dvihnúť hladinu vitamínu D a serotonínu - dvoch vecí nutne potrebných pre pevné zdravie.3 Pre tých čo hľadajú vzťah je to ďalší bonus, keďže zdraví ľudia sú príťažliví.

 

 

3. Viac flirtujeme

Dlho predlho ste naberali odvahu a teraz konečne chcete svoju vysnenú partnerku pozvať na rande? Radšej si skontrolujte predpoveď počasia. Zdá sa totiž, že slnečné lúče, okrem toho, že nás robia zdravšími a šťastnejšími, majú vplyv aj na to, ako reagujeme na flirtovanie. Dokazuje to štúdia z roku 20134, v ktorej 22,4% žien bolo v slnečný deň ochotných dať nápadníkovi svoje telefónne číslo. Keď sa zatiahlo, toto číslo kleslo na šokujúcich 13,9%.

Oprášte teda svoje flirtovacie techniky a využite pekné počasie.

 

4. Skôr povieme áno

Ak patríte k tým, ktorí hľadajú vzťah v lete, možno sa ani nebudete musieť tak veľmi snažiť.  Keď totiž stúpnu teploty, ľudia majú tendenciu byť viac nápomocní, skôr povedia áno.5 A to je vynikajúca správa, pre tých, ktorí sa chystajú spraviť prvý krok. Nie len, že sa cítime lepšie, sme zdravší a atraktívnejší, je tu aj veľmi dobrá šanca, že Váš vyvolený či vyvolená bude mať flirtovnú náladu a povie áno!

 

5. Nápadov na letné romantické rande je nekonečne veľa

Skutočná zábava začína po tom, čo získate to vytúžené áno. Slnečné dni a teplé noci totiž už samé o sebe vyžarujú čosi romantické a poskytujú skvelú príležitosť príjemne osviežiť mnohé nápady.

Napríklad také rande v kine – fľaša vína a piknik v letnom kine – to už je skutočná romantika. Letný západ slnka dodá úžasnú atmosféru aj obyčajnému pozvaniu na drink po práci. A obyčajná prechádzka po parku? Dokonalý scenár na teplý letný podvečer.

Inšpirovali sme Vás? Možno práve na Partner na úrovni nájdete niekoho, kto sa k Vám skutočne hodí.

 

Držíme Vám palce a prajeme krásne leto!

 

 

Máte otázky k článku? Napíšte nám na redakcia@partnernaurovni.sk

Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, navštívte stránku Zákaznícky servis