Autor: Redakcia Partner Na Úrovni
31675

Profilová fotografia: Ako vybrať tú správnu

Profilová fotografia je Vašou príležitosťou spraviť na ostatných členov Partner na úrovni dobrý prvý vizuálny dojem. Tu sa dozviete, na čo by ste mali dávať pozor pri jej výbere.

 

 

 

Váš profil je navštevovaný pomerne často, ale len zriedka dostávate kontakty. Možno v tom hrá úlohu nesprávne vybraná profilová fotografia, ktorá prezentuje Váš profil.

Tu Vám ponúkame päť cenných tipov, akú profilovú fotografiu by ste mali zvoliť, aby správne reprezentovala Vašu osobnosť:
 

1. Zvoľte fotografiu, na ktorej ste len Vy

Máte fotografiu, na ktorej vyzeráte skvele, ale ste medzi mnohými inými osobami? Chcete ukázať rodinné snímky, ktoré sú pre Vás veľmi dôležité? Profilová fotografia prezentuje len a len Vás. Odporúčame Vám vyberať si z fotografií, na ktorých ste bez ďalších osôb. Pri hľadaní partnerov nejde o rodinu či priateľov, ide len a len o Vás.

Na skupinových fotografiách sa návštevník veľmi rýchlo prestane orientovať a sústrediť len na Vás. V extrémnejšom prípade sa môže tiež stať, že návštevník objaví na snímke osobu, ktorá mu bude pripadať ešte zaujímavejšia ako Vy a stratíte tak rýchlo šancu na nový kontakt.
 

2. Zvoľte portrét

Možno máte fotografie, ktoré Vás zachytávajú v neobyčajnej situácii, napríklad keď idete na koni alebo skáčete padákom. Aj keď sú také zábery veľmi atraktívne, profilová fotografia by mala byť skôr portrétová. Návštevníci Vášho profilu chcú získať detailnejšiu predstavu, chcú vidieť Vašu tvár, farbu Vašich očí, či Vašu mimiku.

Náš tip: Ostatné zaujímavé fotografie, ktoré sa nehodia ako profilové, môžete rovnako uložiť vo svojom profile. Máte možnosť nahrať ďalších 23 fotografií.
 

3. Tvárte sa úprimne a otvorene

Vaša profilová fotografia Vám má zaručiť nové kontakty. Pozerajte sa priamo do objektívu a snažte sa tým osloviť návštevníkov Vášho profilu. Úsmev navnadí viac než vážny výraz. Slnečné okuliare alebo čiapky či šatky cez tvár vyvolávajú skôr nedôveru.

Zvoľte fotografiu, na ktorej je Vaša tvár dobre viditeľná, buďte uvoľnení a usmievajte sa.
 

4. Profilová fotografia by nemala budiť falošné očakávania

Vyhnite sa pokušeniu dávať do profilu fotografie, na ktorých ste o desať rokov mladší, štíhlejší či svalnatejší. Predsa len ide o to, aby ste uspeli u potenciálneho partnera / potenciálnej partnerky pravdivým a aktuálnym vzhľadom.

Ak bude Vaša portrétová fotografia odpovedať realite, nebudete mať problémy pri prvej schôdzke a je možné, že dostanete aj komplimenty, ktoré by ste nečakali. Ak zvolíte fotografiu, ktorá nezodpovedá pravde, Vaša prvá schôdzka sa môže zmeniť v katastrofu, kedy nezáleží na tom, ako skvele sa budete správať.

 

5. Nenašli ste správnu fotografiu? Nechajte sa znovu odfotiť

Nemáte žiadnu vhodnú a aktuálnu fotografiu, na ktorej ste len Vy? V tom prípade sa nechajte jednoducho niekým odfotiť. Nemusíte ísť hneď k fotografovi, zvoľte vhodné pozadie vyvolávajúce príjemnú atmosféru a nechajte sa odfotiť od niekoho z rodiny alebo priateľov. Snaha sa naozaj oplatí, kvalitnou fotografiou zvýšite svoju šancu na nadviazanie zaujímavých kontaktov.

 

Máte otázku k článku? Napíšte nám na redakcia@partnernaurovni.sk
Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, navštívte stránku Zákaznícky servis