3 najväčšie mýty o vekovom rozdiele partnerov

Redakcia Partner na úrovni, August 2015

Láska a vek. Existujú predsudky? Vraví sa, že pravá láska nepozná hranice a teda ani vekový rozdiel by nemal byť problém. Partner na úrovni sa na túto tému pozrel zblízka a v prieskume sa nezadaných Slovákov opýtal na názor. Výsledky vyvrátili niekoľko nepísaných pravidiel. Toto sú 3 najväčšie mýty o vekovom rozdiele partnerov:

1. Partnerka by mala byt mladšia

Hoci vo všeobecnosti platí akési nepísané pravidlo, že partnerka, by mala byť od svojho partnera mladšia, nášprieskum ukázal, že sa tým vôbec netreba riadiť. A až 75% z 657 opýtaných totiž vyjadrilo opačný názor. Podľanich mať mladšieho partnera vlastne vôbec nie je problém a na otázku, či nezadaní súhlasia s tým, že muž bymal byť vždy starší ako žena, drvivá väčšina odpovedala nie:

2. Príliš veľký vekový rozdiel je tabu

Ani pre vekový rozdiel partnerov sa netreba príliš trápiť. Iba 6% opýtaných si totiž myslí, že vekový rozdiel viacako 5 rokov nie je vhodný. A naopak, až 54% opýtaných si myslí, že žiadne vekové tabu neexistuje. Zdá sa, žemy Slováci vôbec nie sme takí konzervatívni ako sa o nás hovorí.V prospech búrania vekových bariér hovoria aj údaje o samotných užívateľoch Partner na úrovni. Pre 49%nezadaných zaregistrovaných na Partner na úrovni je vek partnera iba trochu dôležitý a pre 30 % užívateľov nieje vôbec dôležitý alebo je dôležitý len minimálne.

3. Vzťahy, kde je vekový rozdiel partnerov veľký, sú zriedkavé

Proti predsudkom voči veku hrá aj naše zistenie, že 30% opýtaných bolo niekedy vo vzťahu s partnerom, ktorýbol starší o viac ako 10 rokov. Keď si uvedomíme, že je to približne každý tretí človek, nie je to vôbec málo.

Zdá sa, že láska naozaj nepozná vekové hranice.

Máte otázku k článku? Napíšte nám na [email protected]

Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, navštívte stránku Zákaznícky servis

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni