Koľko single Európanov fajčí?

Koľko single Európanov fajčí? - mapa

Redakcia Partner na úrovni, Jún 2014

Berlín, máj 2014 – Každý rok 31. mája si pripomíname Svetový deň bez tabaku. Pri tejto príležitosti sa Partner na úrovni pozrel na to, koľko nezadaných Európanov fajčí. V prieskume, ktorého sa zúčastnilo 11,3 miliónov používateľov medzinárodných online zoznamovacích platforiem spoločnosti Affinitas v 19 krajinách, sa Slovensko umiestnilo medzi krajinami s najvyšším počtom fajčiarov. V počte 30% sa naši single fajčiari umiestnili tesne za Českom (31%) a Talianskom (32%).

Vzorka: 11,3 miliónov používateľov našich medzinárodných platforiem v 19 krajinách Európy.

Veľká Británia: Príklad pre celú Európu

Príkladom pre celú Európu by mohla byť Veľká Británia, kde sa iba 12% opýtaných označilo za fajčiarov. Podľa Anny Teigler, organizátorky tohto paneurópskeho prieskumu, tento výsledok ukazuje, že „v Británii sú nezadaní nefajčiari v jasnej prevahe. Svoju rolu tu mohla zohrať aj legislatíva, no bez pochýb sa na tomto výsledku podpísali aj nepomerne vyššie ceny tabakových výrobkov oproti zvyšku Európy.”

Slovensko: kde príležitostná cigareta až tak neprekáža

Takmer každý tretí nezadaný Slovák je fajčiar. Nezdá sa však, že by sa vzťahové vyhliadky slovenských singles kvôli cigaretám nejak zmenšovali. Až takmer 37% členov Partner na úrovni by totiž akceptovalo partnera fajčiara a až 42% by nemalo problém s tým, keby si partner zapálil príležitostne.

Muži stále fajčia viac ako ženy

Podľa štúdie muži naďalej dominujú v spotrebe tabakových výrobkov. Vo všetkých 19 krajinách prekonali počty nezadaných mužov fajčiarov počty žien – v Rusku a Švajčiarsku dokonca dvojnásobne.

Máte otázku k článku? Napíšte nám na [email protected]

Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, navštívte stránku Zákaznícky servis

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni