Bezpečnosť

Ako bezpečne hľadať partnera na internete

Väčšina používateľov on-line zoznamiek o sebe podáva pravdivé informácie, avšak nájdu sa aj opačné prípady. Z tohto dôvodu zamestnanci Partnernaurovni.sk denne kontrolujú serióznosť všetkých návrhov partnerov. Každý návrh, ktorý Vám pošleme, je manuálne overený. Profily, u ktorých máme podozrenie, že nie sú vytvorené za účelom vážneho hľadania partnera, sa k Vám vôbec nedostanú.

Máme pre Vás šesť tipov, ako odhaliť falošné profily:

1. Nereálne údaje

Kriticky posudzujte všetky nezrovnalosti v údajoch zadaných druhou osobou, či sa Vám zdajú nereálne alebo nezmyselné. Buďte skeptickí. Ak pochybujete o pravdivosti zadaných údajov, radšej daného partnera nekontaktujte.

2. Chráňte si svoje súkromie

Novo nadviazaný kontakt prirodzene zvádza k prezradzovaniu osobných a intímnych údajov. Vždy dopredu dôkladne zvážte, či niekomu prezradíte svoje osobné informácie, ako napr. e-mail alebo telefónne číslo. Informácie, ktoré raz prezradíte, už nemôžete nikdy vziať späť. Buďte teda opatrní a nenechajte sa vyprovokovať k neuváženému jednaniu.

3. Nereagujte na výzvy týkajúce sa finančnej pomoci

Ak Vás vybraný kontakt požiada o finančnú pomoc, môžete si byť istí, že sa jedná o podvod. V žiadnom prípade neposielajte tejto osobe peniaze a informujte nás cez kontaktný formulár.

4. Netreba sa ponáhľať

Dôležité je, aby ste pri zoznamovaní postupovali svojim vlastným tempom. Pošlite partnerovi svoje údaje ako napr. telefónne číslo iba vtedy, ak z toho máte dobrý pocit, dohodnite si stretnutie až vo chvíli, keď aj Vy budete naozaj chcieť. Nenechajte sa k ničomu nútiť. Ak sa cítite pod tlakom, upozornite na to svojho partnera. Ak nebude brať ohľad na Vaše námietky, nebojte sa kontakt prerušiť.

5. Bezpečné prvé rande

Napriek tomu, že ste si so svojím vybraným potenciálnym partnerom veľa písali, možno i telefonovali a vytvorila sa medzi Vami istá intimita, nesmiete zabudnúť na to, že sa stále jedná o cudziu osobu. Preto by ste mali svoje prvé rande dobre naplánovať:

  • 1. Dohodnite si schôdzku na neutrálnom mieste ako je napr. kaviareň
  • 2. Informujte o tomto stretnutí niekoho zo svojich blízkych
  • 3. Nepite príliš veľa alkoholu
  • 4. Nikdy nenechávajte svoje osobné veci bez dozoru (peňaženku, kabelku)

6. Ozvite sa nám, ak máte pochybnosti

Aby sme mohli odhaliť neserióznych používateľov a zaistiť Vám tak kvalitné služby, sme často odkázaní na Vašu pomoc. Pokiaľ narazíte na niekoho, kto uvádza nepravdivé údaje či jedná v zlom úmysle, ozvite sa nám cez náš kontaktný formulár.