Nájdite vážny vzťah cez online zoznamku

pár v kuchyni

Dnes už asi nikoho neprekvapí, že stále viac ľudí hľadá vážny vzťah práve na internete. Naša zoznamka je zameraná na tých z Vás, ktorí hľadáte vážne zoznámenie. Ako poznať, kto to myslí naozaj vážne a čoho sa pri hľadaní najlepšie vyvarovať? Internetových zoznamiek existuje celá rada a mnoho z nich je zameraných na špecifickú skupinu nezadaných.

Hľadáte flirt alebo vážny vzťah?

Zoznamky cez internet by sme mohli roztriediť podľa cieľovej cieľovej skupiny – napríklad pre seniorov alebo kresťanov a tiež podľa toho, či ľudia hľadajú vážne zoznámenie alebo len flirt či nezáväzný vzťah.

Ak Vám nestačí len koketovanie s neistým výsledkom a hľadáte vážny vzťah, najlepšie je vynechať zoznamky bez zamerania či nedôveryhodné agentúry. Skúste sa rovno zaregistrovať na serióznej zoznamke.

Hľadáte niekoho s podobnými hodnotami? Skúste našu kresťanskú zoznamku

Aj na zoznamkách pre vážny vzťah sa občas nájdu užívatelia, ktorí hľadajú len niekoho nezáväzne. Treba sa preto naučiť čítať medzi riadkami a je dobré si preveriť informácie v online profile, predtým než niekomu napíšete. My sme pre tieto prípady vyvinuli niekoľko stupňový kontrolný systém, ktorý už vopred odhaľuje užívateľov, ktorí majú postranné úmysly.

Dbajte na vhodne vyplnený profil

Málo údajov môže znamenať buď plachosť alebo aj obozretný prístup, kedy používateľ radšej oznamuje informácie o svojej osobe z očí do očí. Rovnako to ale môže budiť dojem, že niečo tají, alebo si nie je istý tým, či chce nadviazať vážny vzťah.

Úprimne a svedomito vyplnený profil s vkusnými fotografiami zvyšujú Vašu šancu nájsť vzťah.

Na druhú stranu aj príliš veľa informácií môže budiť nedôveryhodný dojem, najmä ak znie málo uveriteľne. Celkovo platí, že starostlivo vyplnený online profil, vrátane civilných a vkusných fotografií prezrádzajúce niečo o osobnosti užívateľa, pôsobí dôveryhodne a svedčí o záujme o vážne zoznámenie.

Ako komunikovať Váš záujem?

Na internete sa s ostatnými používateľmi nevidíme tvárou v tvár. Niektorí ľudia tak píšu uvoľnenejším jazykom a strácajú zábrany, ktoré máme pri priamom kontakte. Komunikácia online môže preto zvádzať k väčšej dôvernosti – obrazovka počítača, na ktorej sa rozpisujeme sympatickému neznámemu, zvádza svojou anonymitou aj k väčšej intimite. Pri online komunikácii si preto predstavujte, že ste na osobnom stretnutí. Pomôže Vám to vyvarovať sa nepríjemnostiam.

Namiesto hromadných správ prispôsobte každý odkaz osobnosti a profilu používateľa.

Neoplatí sa tiež písať rovnaké správy všetkým ľuďom, ktorých profil Vás zaujme. Vždy si najprv preštudujte profil používateľa a podľa neho obsah správy prispôsobte. Dáte tak najavo, že máte záujem o vážny vzťah a nepíšete ľuďom len podľa ich profilových fotografií. Zároveň je dobré pred odoslaním skontrolovať pravopis.

Na záver najjednoduchšia ale najúčinnejšia rada. Ak ste sa na zoznamku zaregistrovali za účelom vážneho zoznámenia: buďte úprimní a sami sebou. Skôr či neskôr pretvárka rovnako vyjde najavo a následky potom nemusia byť príjemné.

registrácia na vážny vzťah

Autor: Ivan Nemeth

Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni.

Viac článkov od Ivan Nemeth