Ako zachovať trpezlivosť pri hľadaní partnerov

Začali ste plní elánu, s nadšením ste sa zaregistrovali na Partner na úrovni a dokonca ste nadviazali prvé kontakty? Pomaly, ale isto Vám však dochádza trpezlivosť? Poradíme Vám, ako vydržať, keď na seba vysnívaná láska necháva dlho čakať.

Na Partner na úrovni dostanete vďaka porovnaniu osobnostných testov vhodné návrhy partnerov. Ponúkame Vám tiež možnosť spoznať ľudí, ktorých by ste inak v živote pravdepodobne nestretli. Preto je takmer vylúčené, aby ste za nejakú dobu nenarazili na nikoho vhodného. Z akého dôvodu sa môže hľadanie vhodnej osoby predĺžiť a čo robiť, aby ste nestratili nádej a vydržali? To všetko sa dozviete v tomto článku.

Veľké očakávania

Mnohokrát je registrácia na Partner na úrovni spojená s vysokými ambíciami. Veľká časť registrovaných členov je dlhodobo nezadaná a často veria tomu, že tu nájdu nového partnera, či novú partnerku veľmi rýchlo. Táto nádej na úspech býva posilnená aj historkami známych. Je možné, že kamarát našiel už po troch dňoch tú správnu partnerku a susedka už po týždni plánovala prvé stretnutie.

Avšak málokedy udrie blesk tak blízko, ako v týchto prípadoch. Veľa ľudí si dáva radšej načas, nie sú si príliš istí sami sebou a neveria tomu, že by z internetovej známosti mohla byť aj skutočná láska. Tiež nie je zaručené, že sa hneď v prvých navrhnutých profiloch skrýva ideálny partner. Nevzdávajte sa hneď pri prvom sklamaní a zachovajte chladnú hlavu. Trpezlivosť sa vypláca, hlavne v prípade, keď hľadáte vhodného partnera či partnerku.

Ako ale vydržať, keď na seba necháva vysnívaná láska čakať? Máme pre Vás tri rady, ktoré Vám pomôžu usmerniť vlastnú netrpezlivosť.

1. Zúročte svoje skúsenosti s už ukončenými kontaktmi

Pravdepodobne máte už skúsenosti s kontaktmi, ktoré začali veľmi sľubne, ale neskôr z nich nič nebolo.

Nepovažujte kontakty, ktoré neviedli k uskutočnenému vzťahu, za stratu času. Tieto skúsenosti pre Vás môžu byť užitočné. Počas neúspešnej komunikácie ste určite prišli na nové požiadavky, ktoré nabudúce zahrniete do kritérií.

Vaše nové poznatky teda môžete zverejniť na Vašom profile. Ak napríklad zistíte, že nedokážete zdieľať život s človekom, ktorý je tak zamestnaný, že má na Vás čas len cez víkend, neváhajte túto informáciu pridať do vášho profilu. V tomto prípade je možná nasledujúca formulácia: „Hľadám partnera / partnerku, ktorý / ktorá so mnou bude chcieť zdieľať spoločnú budúcnosť nielen cez víkend, ale aj cez týždeň”.

Dajte jasne najavo Vaše požiadavky a zvýšite pravdepodobnosť, že čoskoro nájdete niekoho, kto sa k vám naozaj hodí.

2. Trpezlivosť ruže prináša

Občas sa môže prihodiť, že Vám niekto neodpovie a neopätuje Váš úsmev. Ale ruku na srdce: nespravili ste niekedy Vy to isté? Nenechajte sa preto demotivovať, majte trpezlivosť a neberte nezodpovedané správy príliš osobne.

Ak neobdržíte reakciu na Vašu snahu niekoho kontaktovať, môže to mať viac dôvodov. Pri čítaní profilu mohol dotyčný zistiť, že sa Vaše predstavy veľmi líšia od tých jeho. Rovnako je ale možné, že dotyčný práve nie je aktívny. Nezaoberajte sa neúspechmi, buďte trpezliví a sústreďte sa radšej na ďalšie hľadanie.

3. Zmena robí zázraky

Pri online hľadaní partnerov sa môže stať, že Vám zrazu dôjde trpezlivosť a chuť sa s niekým zoznámiť. Takáto situácia nastane predovšetkým vtedy, keď máte pocit, že Vás to stojí príliš veľa času a nervov. Tento stav jasne ukazuje, že potrebujete zmenu. Odporúčame vypnúť počítač, otvoriť si knihu, zapnúť televíziu, alebo si urobiť výlet na bicykli – skrátka relaxovať podľa svojho.

Znovu sa prihláste až vtedy, keď Vás chytí zvedavosť, či ste nedostali nové návrhy alebo nové správy.

Vďaka takým zmenám získate nielen dobrú náladu, ale aj trpezlivosť a novú nádej pri hľadaní vysnívanej lásky. Dobrá nálada Vám dodá guráž a nový elán. Oddýchnite si občas od rutinných činností a začnite hľadať s novou motiváciou.

Prečítajte si, čo prezradí reč tela pri prvom stretnutí s Vaším online kontaktom.

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni