Array

Slobodné mamičky: ako nájsť partnera? | Partnernaurovni.sk

Slobodné mamičky: na čo treba myslieť pri hľadaní partnera?

Nájsť vhodného partnera

Byť slobodný rodič samo osebe nie je žiadna malina. Hľadať si však ako single rodič partnera a prechádzať všetkými fázami randenia a vzťahov je rozhodne výzva a nesie so sebou množstvo otáznikov. Je to skutočne pre slobodné mamičky a otcov o toľko ťažšie?

Vrátiť sa do sveta randenia po tom, čo človek prešiel vzťahom, z ktorého pochádza dieťa či deti je pre mnohých komplikovanejšie. Faktom však je, že nezadaní rodičia zvyknú mať v dôsledku svojich skúseností už jasnú predstavu o potrebách svojich, ako aj svojich detí. Nemienia strácať svoj čas, ktorý si zvyknú vážiť viac, ako ich bezdetné náprotivky.

Hľadanie partnera prostredníctvom online zoznamky sa preto stáva vynikajúcou a časovo výhodnou alternatívou, vďaka ktorej majú možnosť spoznať sa s ľudmi s rovnakými hodnotami a preferenciami. Vďaka online zoznamke majú možnosť celý proces zoznamovania absolútne kontrolovať a určovať ako tempo, tak vývoj akýchkoľvek kontaktov. Slobodné mamičky a otcovia vo svete online zoznamovania majú aj svoje unikátne výhody.

Takmer 77% členov Partner na úrovni je otvorených zoznámeniu sa s partnerom, ktorý už má dieťa alebo deti. Single rodičia sú často podstatne sebavedomejší a neboja sa priamo dať najavo svoje očakávania od vzťahu.

Slobodné mamičky – akú majú na našej zoznamke šancu?

Na Partner na úrovni až takmer 26% všetkých zaregistrovaných používateľov uvádza, že už má jedno alebo viac detí. S ohľadom na priemerný vek pohybujúci sa okolo 35 rokov to nie je prekvapivá informácia. Naopak, vysvetľuje už spomínaný fakt, že až takmer 77% všetkých zaregistrovaných je otvorených vzťahu s partnerom, ktorý už má deti.

S ohľadom na tieto údaje je možné tvrdiť, že slobodné mamičky aj oteckovia majú dobré šance zoznámiť sa s niekým kompatibilným. Tomu napomáha aj samotná metóda matchingu, ktorá Vás naozaj navrhuje partnerom, ktorí sa k Vám hodia a zdieľajú s vami hodnoty. Hľadanie partnera prostredníctvom našej zoznamky z vysokou pravdepodobnosťou môže viesť k dlhodobým serióznym vzťahom.

Psychologička radí: Hľadanie partnera a budovanie vzťahu

Na čo musia single rodičia hľadajúci partnera myslieť?

Randenie spojené so zodpovednosťou, akou je rodičovstvo, je rozhodne odlišnou skúsenosťou. Veľmi dôležitou vecou je napríklad uváženie toho, kedy je vhodný čas predstaviť nového partnera deťom. V tomto ohľade je možné nájsť širokú zhodu medzi odborníkmi, ktorí tvrdia, že na tento krok je vhodné počkať do doby, kedy je vzťah stabilný a ste si ním istí.

Hľadanie partnera môže pre slobodné mamičky ako aj oteckov byť náročnou, časovou zaťažujúcou úlohou. Preto je využitie online zoznamky logickou a výhodnou možnosťou pre rodičov, ktorí vedia čo chcú a svoj čas si vážia príliš na to, aby ho obetovali na “skúšanie” neprespektívnych vzťahov.

Či už hľadáte niekoho, kto rovnako ako Vy deti už má, alebo partnera, ktorý je naklonený vzťahu s nezadaným rodičom, Partner na úrovni Vám ponúka možnosť nájsť niekoho, kto s Vami zdieľa vaše hodnoty.

Partner na úrovni - registrácia zdarma

Zdroje:

1 (Cacioppo, J.T., Cacioppo, S., Gonzaga, G.C., Ogburn, E.L., and Vander Weele, T.J. (2013). ‘Marital satisfaction and break-ups differ across on-line and off-line meeting venues’ PNAS)

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni