Prvé rande: Prinášame 6 tipov ako uspieť

pár v kaviarni na rande

Vaše prvé rande sa blíži a nervozitou Vám začína búšiť srdce? To je pochopiteľné; prvý dojem je koniec koncov ten najdôležitejší a podarené prvé rande môže eventuálne vyústiť v trvalý vzťah. Vykonali sme prieskum medzi našimi členmi a prinášame 6 užitočných rád, ako prvú schôdzku nepokaziť.

1. Nepodceňte prípravu na prvé rande

Hovorí sa, že šaty robia človeka a nenájde sa asi nikto, kto by sa otázkou najvhodnejšieho oblečenia na prvé rande nezaoberal. Najlepšie je byť sami sebou a tri štvrtiny našich členov by zvolilo oblečenie, v ktorom sa cítia dobre, a ktoré im pristane. Ale pozor: tepláky alebo montérky určite nie…

Pre viac ako 90 percent opýtaných je prvá schôdzka veľmi dôležitá.

Pred odchodom na svoje prvé rande pozvite domov kamarátku alebo kamaráta a ohodnoťte spolu vybraný odev. Kritický pohľad niekoho známeho nie je nikdy na škodu a pomôže získať odstup.

2. Prvá schôdzka v byte je tabu

Pozvať si niekoho na prvé rande k sebe domov znamená zoznamovaciu samovraždu, preto Vás určite neminie výber vhodného miesta. Nespornými klasikami zostávajú kaviarne (44% opýtaných) a reštaurácie (22%), ale existujú aj iné možnosti.

Miesta ako kiná, divadlá alebo kluby nie sú najvhodnejším miestom pre prvé rande. Ak totiž vedľa seba dvojica na prvom rande iba ticho sedí, prípadne ich prehlušuje hudba, ťažko sa jeden o druhom dozvie niečo viac.

Skúste zoznamovanie v pohodlí domova: Nájdite vážny vzťah na Partner na úrovni

3. Hovorte o tom, čo vás baví

Podľa českej koučky Hany Wolf, je prirodzenosť pre vzťah veľmi dôležitá a rovnako dôležité sú aj aktivity, ktoré vás bavia a napĺňajú. „Ak teda budete hovoriť o tom , čo máte radi, môžete ľahko zistiť, koľko toho máte spoločného. Ak zistíte, že toho veľa spoločného nemáte, tak je stále ešte dostatok priestoru zo vzťahu vycúvať,“ dodáva koučka.

4. Dávajte pozor na platenie

Čašníkovi by ste mali dať jasne najavo Váš zámer za seba zaplatiť. Ak druhá strana trvá na úhrade za oboch – neznamená to v žiadnom prípade, že ste niečo niekomu dlžní.

85% používateľov chce za seba zaplatiť účet a na prvej schôdzke by ste nemali byť v žiadnom prípade k obsluhe arogantní.

5. Darujte si minimálne pol hodinu

Na prvé rande je vždy potrebné dvoch, obe strany sa tešia na vzájomné stretnutie a venujú mu svoj voľný čas. V prípade, že sa stretnete s niekým, kto Vaše očakávania na partnera nesplňuje, neprepadajte panike a venujte si aspoň polhodinku.

Až 57 % opýtaných v prípade nezáujmu, a tým pádom nevydareného rande, nehovorí nič a dáva svoj nezáujem najavo iba nepriamo.

6. Hovorte pravdu

Podľa koučky Wolf by sme sa nemali snažiť prikrášľovať naše povolanie: „Ak Vás niekto nebude chcieť takých, akí ste, tak za to proste nestojí.“

Najdôležitejšia rada na záver: Nezabudnite prísť včas, pretože nič neotrávi toho druhého tak, ako zdĺhavé čakanie presýtené nervozitou z prvého stretnutia. Indikátorom úspešného rande je bozk, ktorý by ste dostali od takmer 70 percent opýtaných. Veľa šťastia!

Registrácia na Prvé rande

Autor: Ivan Nemeth

Ivan Nemeth pracuje ako redaktor Partner na úrovni.

Viac článkov od Ivan Nemeth