Často kladené otázky

 

1. Prečo ľudia využívajú online zoznamky?

2. Existujú ľudia, ktorí sa hanbia povedať, že si svojho partnera či partnerku našli online?

3. Aké služby pre hľadanie partnera sú na internete dostupné?

4. Majú používatelia nejakú záruku, že sa cez Partner na úrovni skutočne zoznámia?

5. Na internete ľudia predstierajú, že sú niekým iným než v skutočnosti. Je to pravda?

6. Je online zoznamovanie jednoduchšie ako zoznámenie „na ulici“?

7. Aké sú výhody online zoznamovania?

8. Aké sú nevýhody a riziká oline zoznamiek?

9. Akú budúcnosť majú „tradičné“ spôsoby hľadania partnerov?

10. Uzavrú ľudia, ktorí sa zoznámili online, nakoniec manželstvo?

11. Bude takýto obchodný model fungovať aj v SR?

12. Aké služby poskytuje Partner na úrovni?

13. Partner na úrovni je na slovenskom trhu v porovnaní s konkurenciou pomerne krátko (od marca 2013), akú tu má teda pozíciu? Existuje na trhu stále priestor pre novú zoznamovaciu službu?

14. Kto sú používatelia Partner na úrovni a o nadviazanie akého vzťahu majú záujem?

15. Čo Partner na úrovni odlišuje od konkurencie?

16. Čo si mám predstaviť pod Vašou „vedeckou metódou sprostredkovania partnera“?

17. Akú máte úspešnosť? Aký podiel používateľov odchádza z Partner na úrovni z dôvodu nájdenia partnera?

18. Je Partner na úrovni iba pre heterosexuálnych používateľov?

19. Akú ochranu poskytuje Partner na úrovni pred podvodníkmi?


1. Prečo ľudia využívajú online zoznamky?

Dôvody, prečo ľudia stále častejšie využívajú služby online zoznamiek sú v zásade dva. Na jednej strane miera využívania internetu, rozmach sociálnych sietí a Webu 2.0. z nich urobila neoddeliteľnú súčasť spôsobu trávenia nášho voľného času. Na strane druhej je súčasné životné tempo, stres a málo času, ktoré vedú k nedostatku príležitostí pre stretávanie sa s ľuďmi mimo náš obvyklý okruh známych. To vysvetľuje, prečo stále viac ľudí vyhľadáva alternatívne spôsoby komunikácie.
Okrem toho sme stále náročnejší, vieme presne čo hľadáme a z našich požiadaviek nie sme ochotní ustúpiť. Napríklad používatelia Partner na úrovni sú väčšinou nezadaní dospelí, ktorí už obvykle majú nejaké skúsenosti s vážnymi známosťami, a preto presne vedia, čo od vzťahu očakávajú.

Späť na začiatok

2. Existujú ľudia, ktorí sa hanbia povedať, že si svojho partnera či partnerku našli online?

Áno, bohužiaľ. Napriek tomu, že časy sa menia, napríklad na Slovensku nemusí byť úplne jednoduché pred okolím priznať, že sme partnera našli cez online zoznamku. V iných európskych krajinách je však zoznamovanie cez internet stále bežnejšou záležitosťou. V Spojených štátoch bola dokonca uverejnená štúdia Standford University a City College of New York, ktorá mala na vzorke 3000 respondentov za úlohu zistiť, kde sa najčastejšie zoznámili so svojím partnertom či partnerkou. Odpoveď „na internete“ bola treťou najčastejšou v tesnom závese za možnosťou „v bare alebo reštaurácií“ a za možnosťou „prostredníctvom priateľov“.
Musíme sa pokúsiť prekonať tabu a prestať sa pozerať na páry, ktoré sa zoznámili online, ako na niečo zvláštne či neprirodzené. Je dosť možné, že náš budúci partner či partnerka vstúpi do nášho života takpovediac priamo z obrazovky počítača.

Späť na začiatok

3. Aké služby pre hľadanie partnera sú na internete dostupné?

V súčasnej dobe existiuje množstvo služieb, ktoré sa pri hľadaní partenra dajú využiť. Je však dôležité rozlišovať medzi službami , ktoré aktívne navrhujú vhodných partnerov a prevádzkujú tzv. „matchmaking“ a medzi „online dating“ službami. Kým „dating“ služby iba poskytujú priestor pre bežné internetové randenie a flirtovanie, „matchmakingové“ služby ako Partner na úrovni využívajú iba ľudia, ktrorí majú záujem o vážny vzťah založený na vzájomnej kompatibilite osobností, vkusu, zvykov atď.

Späť na začiatok

4. Majú používatelia nejakú záruku, že sa cez Partner na úrovni skutočne zoznámia?

Áno, majú. Jsme si tým istí do tej miery, že na naše služby poskytujeme záruku. Ak sa používateľ rozhodne pre 6-mesačné, respektíve pre 12-mesačné VIP členstvo, zaručujeme sprostredkovanie kontaktu s minimálne desiatimi, respektíve dvadsiatimi používateľmi. Pokiaľ svoj sľub Partner na úrovni nesplní, používateľovi bude jeho členstvo bezplatne predĺžené o rovnakú dobu, na akú bolo pôvodne zjednané.

V každom prípade je však potrebné vyvíjať aktivitu. Je to rovnaké ako napríklad s chodením do posiľňovne. Nestačí sa len zaregistrovať, je treba platformu pravidelne používať a prevziať iniciatívu.
V Partner na úrovni pracovníci Zákazníckeho servisu kontrolujú každý zaregistrovaný profil a prechádzajú všetky fotky a údaje. Pokiaľ sa ukáže, že profil obsahuje klamlivé či urážlivé informácie, oslovia jeho majiteľa so žiadosťou o nápravu. Ak k tejto nedôjde, je profil okamžite odstránený.

Uvedomujeme si tiež, že mnoho ľudí má obavy o bezpečnosť svojich dát a obáva sa podvodu. Preto v Partner na úrovni mimoriadne dbáme na bezpečnosť. V Španielsku sme dokonca v roku 2010 získali certifikát IQUA za splnenie požiadaviek na kvalitu, bezpečnosť a dodržovanie etického kódexu. V tom istom roku sme v Nemecku obdržali certifikát TÜV potvrdzujúci špičkovú kvalitu, bezpečnosť a transparentnosť našich služieb.

Späť na začiatok

5. Na internete ľudia predstierajú, že sú niekým iným než v skutočnosti. Je to pravda?

Ľudia majú na internete rovnakú príležitosť klamať ako kdekoľvek inde. Domnievame sa však, že zoznámiť sa s niekým online je dokonca bezpečnejšie než napríklad zoznámenie v bare. Naši používatelia si obvykle pred prvým stretnutím telefonujú a vymenia si mnoho správ, takže pri prvej schôdzke toho o sebe vedia omnoho viac, ako keď Vás v bare niekto pozve na pohárik.
VIP členovia majú navyše možnosť pôsobiť ešte viac dôveryhodne. Pokiaľ nám mailom alebo poštou pošlú kópiu svojho občianskeho preukazu, pracovníci Zákazníckeho servisu na základe tohto dokladu overia identitu používateľa a takto overený profil obdrží symbol overenia identity. Viac informácií o možnosti overenia identity nájdete v sekcii Ochrana údajov.

Späť na začiatok

6. Je online zoznamovanie jednoduchšie ako zoznámenie „na ulici“?

Skôr ako jednoduchšie je zoznamovanie online iné. V internetovom prostredí nie je náš vzhľad tak určujúci a prím hrá predovšetkým kultivovaný verbálny prejav. Pri písaní totiž používame omoho vyberanejšiu slovnú zásobu, ľahšie sa otvárame druhej osobe a nebojíme sa byť oveľa romantickejší, ako keby sme s niekým hovorili tvárou v tvár.

Pred prvou schôdzkou sme s partnerom obvykle v telefonickom kontakte, a keďže sa nemôžeme spoliehať na svoj vzhľad či gestá, dobrý dojem môžeme zanechať práve vďaka slovám. Jedno majú ale obidva spôsoby zoznamovania spoločné. Ako na internete, tak v reálnom prostredí je nutné byť aktívny a reagovať na tých, ktorí prejavia svoj záujem.

Späť na začiatok

7. Aké sú výhody online zoznamovania?

Internet je odrazom nášho každodenného života. Vyjadrujeme tu svoje pocity, nálady, názory, a to všetko v pohodlí vlastného domova. Keďže nemusíme nikomu čeliť tvárou v tvár, často sme omnoho pokojnejší. Veľkou výhodou je pritom fakt, že sa s danou osobou zoznamujeme postupne a nehrozí tak žiaden veľký trapas. V prípade vzájomných sympatií tak máme napoly vyhraté.

Späť na začiatok

8. Aké sú nevýhody a riziká oline zoznamiek?

Internet je veľmi dynamické, všetkým prístupné prostredie a poskytuje možnosť skryť sa do anonymity. To vedie k posilňovaniu nedôvery. Avšak ľudia si klamú ako v prostredí internetu, tak aj v reálnom svete. Na internete sú klamári len ťažšie dostihnuteľní.
Jedným z nešvárov online sveta je snaha ľudí sa nadhodnocovať a uvádzať svoje charakterové vlastnosti či vek skôr podľa ideálnych predstáv, ako podľa skutočnosti.

V Partner na úrovni si to uvedomujeme a robíme maximum pre to, aby sme maximalizovali bezpečnosť nášho portálu. Každý profil u nás prechádza ručnou kontrolou pracovníkov oddelenia Zákazníckeho servisu. Pokiaľ sa ukáže, že používateľ uvádza klamlivé a nepravdivé informácie, oslovíme ho so žiadosťou o nápravu. V prípade, že sa jedná o zámerne falošný profil, je taký účet v záujme ostatných používateľov odstránený.

Späť na začiatok

9. Akú budúcnosť majú „tradičné“ spôsoby hľadania partnerov?

Využívanie online zoznamiek nijak tradičné spôsoby zoznamovania nepoškodzuje. Väčšina ľudí totiž tento spôsob hľadania partnera nevyhľadáva ako náhradu za reálny kontakt, ale ako spôsob zoznámenia s novými ľuďmi a získania nových kontaktov. Nie je preto na mieste sa obávať o kvalitu vzťahov v reálnom svete.

Zoznamovanie online je funkčný prístup predstavujúci vhodnú alternatívu k výhradne tradičným spôsobom zoznamovania. Klasické spôsoby nadväzovania vzťahov stále majú a budú mať svoje miesto.

Späť na začiatok

10. Uzavrú ľudia, ktorí sa zoznámili online, nakoniec manželstvo?

Ako je už uvedené vyššie, existujú v zásade dva druhy zoznamovacích online služieb. Kým „dating“ služby sú prevažne pre tých, ktorí hľadajú nezáväzný flirt, „matching“ služby ako Partner na úrovni ponúkajú svojim používateľom iba tých partnerov, ktorí odpovedajú ich osobnosti a predstavám. Vďaka tomu sa môžeme pýšiť vysokým počtom sobášov. Napríklad v Spojených štátoch je každý deň oddaných takmer 500 párov, ktoré sa zoznámi vďaka osobnostnému testu, ktorý používa Partner na úrovni. Päťsto! To je takmer 5% všetkých manželstiev v krajine.

Späť na začiatok

11. Bude takýto obchodný model fungovať aj v SR?

Je treba poznamenať, že ide o vysoko konkurenčné prostredie. Existuje ako množstvo platených služieb, tak aj tých, ktoré sú úplne zadarmo. Ako už bolo uvedené vyššie, je nutné rozlišovať medzi službami, ktoré len poskytujú priestor pre randenie (dating) od služieb, ktoré svojim používateľom aktívne navrhujú vhodných partnerov (matching).

Spoločnosti ponúkajúce zoznamovacie služby dobýjajú internet, pretože používatelia sú čím ďalej tým viac naklonení plateniu za služby, ktoré im zabezpečia vysokú mieru bezpečnosti a kvalitu servisu. Za vzostupom služieb ako je Partner na úrovni jednoducho stojí dopyt po zoznamovacích službách.

Späť na začiatok

12. Aké služby poskytuje Partner na úrovni?

Partner na úrovni dokáže naplniť tie najvyššie očakávania všetkých, ktorí hľadajú vážny, trvalý vzťah. Ponúkame platformu, ktorá Vám umožní nájsť partnera zodpovedajúceho Vašim preferenciám, predstavám a Vašej osobnosti. Metóda „matchingu“ je vedecky podložená a náš dotazník je so svojimi 280 otázkami najkomplexnejším testom na trhu. Prostredníctvom našej partnerskej služby eHarmony sa na základe tejto metódy zosobáši 4.77% všetkých párov v USA (na základe prieskumu realizovaného spoločnosťou Harris Interactive). Vďaka týmto skúsenostiam môže Partner na úrovni prostredníctvom výberu vzájomne vyhovujúcich profilov svojim aktívnym používateľom zaručiť kvalitný kontakt s vhodnými náprotivkami.

Späť na začiatok

13. Partner na úrovni je na slovenskom trhu v porovnaní s konkurenciou pomerne krátko (od marca 2013), akú tu má teda pozíciu? Existuje na trhu stále priestor pre novú zoznamovaciu službu?

Značka Partner na úrovni sa na slovenskom trhu dočkala veľmi pozitívneho ohlasu, čo vysvetľuje, prečo sme sa tu vo veľmi krátkom čase stali jednou z popredných zoznamiek. Takto úspešní však nie sme len v Slovenskej republike, ale aj v ostatných európskych krajinách, kde máme svoje zastúpenie.

Stále viac Slovákov využíva internet ako prostriedok zoznamovania. Zoznamiek tu existuje veľké množstvo, no Partner na úrovni je jednou z mála špecializujúcich sa len na tých, ktorí hľadajú vážny vzťah. Sme presvedčení, že v tom je zákald nášho úspechu.
Pri pochybnostiach, či je pre takúto službu ešte na trhu priesto, sa stačí pozrieť do USA, kde na zoznamovacom biznise vyrástlo celé priemyslové odvetvie. Existujú tu zoznamky pre kresťanov, mormónov, Afroameričanov, vegetariánov alebo dokonca pre HIV pozitívnych ľudí. Internet tak každému umožňuje podľa najrôznejších parametrov nájsť presne to, čo hľadá.

Späť na začiatok

14. Kto sú používatelia Partner na úrovni a o nadviazanie akého vzťahu majú záujem?

Používatelia Partner na úrovni sú predovšetkým ľudia, ktorí sa rozhodli pre trvalý partnerský vzťah. Počet registroivaných mužov a žien je pomerne vyrovnaný, pričom asi 70% všetkých registrovaných je vo veku od 26 do 50 rokov.

Späť na začiatok

15. Čo Partner na úrovni odlišuje od konkurencie?

Dôveryhodnosť našich služieb je pre nás kľúčová.

Na Partner na úrovni tiež nájdete najkomplexnejší test osobnosti na trhu, obsahujúci celkom 280 vedecky podložených otázok. Na základe štúdia tisícok párov a 35-ročných skúseností ako manželský poradca ho vypracoval Dr. Neil Clark Warren, zakladateľ legendárnej zoznamovacej agentúry eHarmony. Je si istý, že test vzájomnej kompatibility je spoľahlivým predpokladom dlhodobého vzťahu. V štúdii zameranej na rozdiely medzi spokojnými a nespokojnými pármi, pomenoval tím Dr. Warrena 29 osobnostných faktorov, ktoré majú vplyv na úspešnosť vzťahu. Výsledky tejto štúdie boli následne použité pri zostavovaní nášho testu osobnosti.
Test obsahuje otázky týkajúce sa rodinného zázemia a vzdelania, berie do úvahy škálu životných hodnôt a presvedčení, nezabúda na emocionálny rozmer našej osobnosti či napríklad na názory na založenie rodiny, zmysel pre humor, spôsob riešenia konfliktov alebo na schopnosti.

Späť na začiatok

16. Čo si mám predstaviť pod Vašou „vedeckou metódou sprostredkovania partnera“?

Jadrom tejto metódy je osobnostný test, o ktorom hovoríme vyššie. Pri „matchingu“ používateľov, ktorí sú vyhodnotení ako kompatibilní, sú rozhodujúce pevné a pružné kritériá. Kým údaje ako vek alebo miesto bydliska sú pri vyhľadávaní považované za nemenné, iné parametre, ako spoločenské postavenie či vzdelanie sú považované za pružné.

Konečný výsledok je pochopiteľne závislý aj na aktivite samotných používateľov na našej platforme. Napríklad používatelia, ktorí sa už dlhšiu dobu neprihlásili, dostávajú na svoj účet nižší počet návrhov, ako aktívnejší používatelia. To preto, aby sme sa vyvarovali spárovania s používateľom, ktorý už napríklad našiel partnera, alebo žiadneho v danom momente nehľadá.

Späť na začiatok

17. Akú máte úspešnosť? Aký podiel používateľov odchádza z Partner na úrovni z dôvodu nájdenia partnera?

Zo spätnej väzby našich používateľov vieme, že sa v Európe v roku 2011 vďaka našim zoznamkám každých 5 minút zoznámil nový pár. Pretože sme na tieto čísla veľmi hrdí, môžete príbehy našich spokojných používateľov nájsť aj na našich webových stránkach v sekcii Úspešné zoznámenia. Zďaleka nie všetci sa však s nami podelia o svoj príbeh.

Späť na začiatok

18. Je Partner na úrovni iba pre heterosexuálnych používateľov?

Nie. Partner na úrovni ponúka svoje služby aj homosexuálnym používateľom. V súčasnej dobe tvoria približne 5% všetkých zaregistrovaných.

Späť na začiatok

19. Akú ochranu poskytuje Partner na úrovni pred podvodníkmi?

Na Partner na úrovni je každý profil manuálne kontrolovaný pracovníkmi Zákazníckeho servisu, čo výrazne znižuje riziko výskytu podvodných profilov. Ďalej kladieme veľký dôraz na vzdelávanie našich používateľov v otázkach bezpečnosti, aby oni sami boli čo najlepšie schopní rozlíšiť, či sa jedná o skutočný profil, alebo nie. V sekcii Bezpečnosť sú na našich webových stránkach k dispozícií ďalšie informácie týkajúce sa bezpečného používania služieb na Partner na úrovni.

Pokiaľ ste sa na našom portáli stretli s akýmkoľvek prejavom neštandardného jednania, alebo ste napríklad objavili neseriózne vyzerajúci profil, kontaktujte nás prosím prostredníctvom kontaktného formulára a pomôžte nám tak zachovať vysokú proveň našich služieb.

Späť na začiatok

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni