Rasťo a Janka – „Čo keď náhodou“…

Partneri

Príbeh Rasťa a Janky by mnohí asi označili minimálne za bláznivý. Od ich prvého stretnutia totiž prešli iba tri mesiace, obaja však majú pocit, že toho spolu prežili viac, ako iní za rok či dokonca viac. „Žijeme spolu v jednej domácnosti, trávime spolu väčšinu voľného času, navzájom si pomáhame v každodenných povinnostiach, zdieľame spolu radosti aj starosti. Obaja už máme za sebou zopár životných skúseností, tých príjemných a aj tých menej, a vieme oceniť to, čo je vo vzťahu naozaj dôležité,“ hovoria dnes obaja. Ale pekne po poriadku.

Ako prvý na stránke partnernaurovni.sk oslovil Rasťo Janku. Jej profil sa mu vraj objavil v rubrike Čo keď náhodou… Podľa jeho slov ho zaujali myšlienky, ktoré v ňom o sebe napísala. A Janku zase oslovil ten jeho. Pár dní si písali, a keď sa už správy blížili k formátu A4, dohodli sa na stretnutí. „Rasťo ma prekvapil už pri príchode – privítal ma ružou a pri zoznámení mi ako gentleman pobozkal ruku,“ hovorí Janka. Pri káve a čaji pokračovali v témach zo svojich online rozhovorov, ale hlavne vnímali jeden druhého, to, či sa „písmenká“ zhodujú s realitou, a najmä či medzi nimi môže preskočiť tá povestná „iskra“.

Po stretnutí si písali ešte častejšie. O dva dni sa stretli znova, odbehli si počas dňa iba na rýchlu kávu, a o ďalšie dva dni ešte raz. „To už bolo jasné, že nejde o obyčajné stretnutie, ale o „rande“. Rasťo ma vyzdvihol pred domom, a išli sme na romantickú prechádzku Starým mestom. V ten deň som sa utvrdila v tom, čo som už pár dní „tušila“ – že Rasťo je výnimočný človek, muž akého som hľadala veľmi dlho, a že tomuto vznikajúcemu vzťahu chcem dať šancu.“

Netrvalo dlho, a Rasťo Janku pozval na návštevu k sebe domov. „V podstate od tej prvej návštevy som už ani neodišla. Iba som si vždy priniesla o pár osobných vecí viac,“ hovorí Janka a Rasťo dodáva „Dnes už v podstate žijeme spolu, pretože sme to tak obaja chceli. Niekto by možno povedal, že sme to uponáhľali. Ani jeden z nás však nemá pocit, že by čokoľvek bolo prirýchlo. Našli sme spolu šťastie a nenecháme ho uletieť.“

A čo by poradili ďalším hľadajúcim? Hlavne nevzdať sa po prvom neúspechu alebo sklamaní. Zoznámenie cez internet má svoje úskalia, rovnako ako každé iné. Pre ľudí po určitom veku, ktorí väčšinu času trávia v práci a chodenie „na párty“ ich už toľko nebaví, je to však jedna z mála možností ako mať šancu žiť šťastný život vo dvojici namiesto toho osamelého uprostred mesta plného ľudí… A ešte ďalšia dôležitá rada – napísať svoj profil čo najúprimnejšie a najpravdivejšie. Iba tak je šanca zoznámiť sa s niekým „srdcu blízkym“ a zároveň predísť sklamaniu. Držíme palce.

Rasťo a Janka


Tento text bol publikovaný s dovolením používateľov, ktorí šťastne ukončili svoje členstvo na Partner na úrovni v januári 2016. Gratulujeme a prajeme veľa šťastných chvíľ!