Očakávania partnerov: čo odhalil náš prieskum

Ona by chcela aby jej kupoval kvety, on by bol rád, ak by ho prekvapila v erotickej spodnej bielizni. Chceli by sme sa zoznámiť a na budúcich partnerov máme isté očakávania, niektoré sú klišé iné môžu prekvapiť. Opýtali sme sa 260 nezadaných, ako by sa podľa nich mal dokonalý partner správať. Tu sú ich očakávania.

Vo dvojici to ide ľahšie

Možno to poznáte aj Vy. Práve ste pricestovali z ďalekého miesta, vystúpili ste na hlavnej stanici či letisku a vidíte tam stojace skupinky ľudí čakajúcich na svojich blízkych. Nie je to skvelý pocit, keď aj na Vás tam niekto čaká? Či už s kvetmi, ceduľkou, alebo len tak s otvorenou náručou? Myslia si to aj naši nezadaní a tak 64% mužov a dokonca až 87% žien, by chcelo, aby ich partner na letisku či stanici čakal.

Vo dvojici to jednoducho ide ľahšie. Očakávania partnerov sú jasné: 97% nezadaných Slovákov, ktorý sa chcú s partnerom deliť o svoje starosti.

Prezrite si výsledky prieskumu aj v infografike:

Aké sú ďalšie očakávania partnerov?

Pravý partner by mal nielen pomôcť v núdzi, ale aj podporovať osobné ciele toho druhého. Myslí si to 74% pánov a až 87% dám. Je to aj preto, že väčšina nezadaných hľadá dlhodobý vážny vzťah. A čo by bol dlhodobý vzťah bez vzájomnej podpory.

74% mužov očakáva, že partnerka bude robiť domáce práce. Ale pozor, to isté očakáva od svojho partnera 70 % dám. Zdá sa, že domáce práce nemá nikto rád, a chcel by to hodiť na partnera.

Skoro každý tretí muž očakáva, že partnerka bude dva až tri krát do týždňa variť. Celých 70% žien by sa na oplátku rado nechalo pozvať do reštaurácií. Zdá sa, že sa tu črtá priestor na dohodu.

Psychologička Partner na úrovni Salama Marine k tomu dodáva: „Očakávania partnerov môžu spôsobovať problémy v situáciách, kedy jeden z partnerov cíti povinnosť naplňovať predstavy toho druhého. Inými slovami, jeden z partnerov sa cíti obmedzovaný vo svojich rozhodnutiach a nemá dosť priestoru aby si splnil svoje vlastné priania. Prípadne na svoje vlastné potreby úplne zabúda v snahe vyhovieť partnerovým očakávaniam. Takýto vzťah nemôže dlhodobo fungovať. Zvyčajne pomôže otvorená komunikácia: preberte si so svojím partnerom svoje očakávania a snažte sa nájsť kompromisy.“

Prečítajte si tiež: Zoznamka cez internet – možnosť hľadať vťah inak

Erotická spodná bielizeň verzus kvety

Partnerské očakávania sú tiež plné klišé, ktoré každý pozná. Ako obľúbené sú napríklad „nečakané darčeky“ ? Nadpolovičná väčšina nežnejšieho pohlavia hovorí jasné áno a darčeky by rady dostávali aspoň raz mesačne. Jedným z dvanástich darčekov by mohol byť napríklad ten na výročie vzťahu, na ktoré by podľa 72% žien nemal partner nikdy zabudnúť. Stálicou sú kvety. Želá si ich až 79% žien. A pozorný partner by podľa 84% žien mal dať záležať na vzhľade, ak sa spolu vyberú von.
A čo očakávajú muži? Kvety pre nich nehrajú žiadnu rolu, namiesto toho sa ale zhodnú na inom:

73% mužov chcelo aby ich partnerka občas prekvapila erotickou spodnou bielizňou

Ale romantika ešte nevymrela. Dokonca neplatí, že ženy sú romantickejšie. Zdá sa, že na Slovensku je pomer romantikov medzi mužmi a ženami rovnaký, aspoň čo sa slov týka. Každý tretí muž by chcel, aby mu partnerka niekoľkokrát za týždeň hovorila, že ho miluje. A 20% mužov by to dokonca chcelo počuť každý deň. Ženy nezaostávajú a s mužmi sa na požadovanej frekvencií vyznaní lásky takmer úplne zhodnú.

Jedno vyznanie lásky môže pokojne partiť aj Vám, stačí sa zoznámiť:

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni