6 najhorších rád o zoznamovaní, ktoré by ste mali ignorovať

Rady o zoznamovaní

Radi si nechávate poradiť v oblasti partnerských vzťahov? Často sa pýtate priateľov na názor a dobré rady o zoznamovaní? Dajte si pozor na to, ktoré odporúčania si vezmete k srdcu. Hoci to Vaši blízky myslia dobre, nie vždy majú pravdu. Pripravili sme pre Vás zoznam rád, ktorými sa určite netreba riadiť.

1. Po prvom stretnutí počkaj tri dni a až potom sa ozvi

Kto toto vymyslel? Ak prvé rande dopadlo dobre a chcete jej či jemu zavolať alebo napísať, tak to urobte. Milé poďakovanie za príjemne strávený čas nič nepokazí práve naopak, ukážete tak svoj záujem a druhú stranu povzbudíte k ďalšiemu stretnutiu. Naopak, ak budete čakať niekoľko dní, mohlo by to z Vašej strany vyznieť ako nezáujem či ľahostajnosť.

2. Hraj nedostupnosť

A podobné rady ako nechaj ho čakať alebo občas zruš schôdzku, aby si vyzeral/a, že vedieš aktívny zaujímavý život. Takáto stratégia narobí viac škody ako osohu. Váhanie a opatrnosť sú pri zoznamovaní samozrejme na mieste, ale netreba nič preháňať. Partnerské vzťahy sú dosť komplikované sami o sebe, nie aby sme si ich zbytočne komplikovali aj Vy sami.

3. Predstieraj tajomnosť

Z tejto rady sa už stalo klišé. Jeho účinnosť však nikdy nebola potvrdená. Opak je pravdou. Predstieranie tajomnosti nikam nevedie. Uzavretým správaním nevzbudíte zvedavosť, ale skôr dáte najavo svoj nezáujem. Otvorenosť naopak pôsobí veľmi priateľsky. Samozrejme netreba na prvom stretnutí prezradiť o sebe všetko až po číslo platobnej karty.

4. Donúť ho / ju žiarliť

Hrať sa s citmi iných ľudí sa nevypláca. Výsledkom môže byť nielen jedno zlomené srdce. Namiesto tejto rady si radšej zoberte k srdcu inú, a to hrať fér. Ak hľadáte naozaj trvácny vážny vzťah, dohodnite sa na otvorenej komunikácii hneď od začiatku.

5. Všetci muži / ženy sú rovnakí/é

Áno isté podobnosti tu sú, ale na svete je sedem miliárd ľudí a každý je jedinečný. To, čo platí na jedného, určite neplatí na všetkých. Pristupujte k objektu svojho záujmu špeciálne, veď nie každý deň stretávame niekoho, kto nás naozaj zaujme.

6. Byť zadaný nie je choroba

Toto je jednoznačný víťaz s súťaži o najhoršiu radu o zoznamovaní vôbec. Túto radu si berte k srdcu, iba ak je Vašim cieľom skomplikovať život všetkým naokolo. Ak aj Vy máte priateľov, ktorí radi utrúsia takúto poznámku na adresu partnerských vzťahov, tak blahoželáme. Sú to určite skvelí vtipkári, s ktorými zažijete kopec zábavy, no neberte ich vážne.

registrácia na Najhoršie rady o zoznamovaní

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni