Partner na úrovni – metóda matching: Ako sa hľadá ten pravý partner?

metóda partner na úrovni

Úspech v serióznom zoznamovaní cez internet vždy závisí z veľkej časti od toho, či sa k sebe potenciálni partneri hodia. Návrhy partnerov pre Vás vyberáme pomocou unikátnej metódy súladu vhodných partnerov, založenej na tzv. matchingu. Čím viac niekto zodpovedá Vašim očakávaniam, a čím viac sa k sebe hodia vaše osobnosti, tým väčšia je šanca, že sa spolu budete cítiť skvelo.

Ako funguje metóda návrhu vhodného partnera, ktorú používa Partner na úrovni?

Základom celého nášho procesu je osobnostný test. Test vznikol z modelu Big Five (Veľká Päťka), ktorý slúži na popísanie ľudských osobností, a ktorý patrí od osemdesiatych rokov k základným konceptom modernej psychológie. S pomocou komplexného dotazníka analyzujeme charakteristické črty osobnosti, ktoré ovplyvňujú vzťah k ľuďom a potreby či priania týkajúce sa partnerských vzťahov. Na výsledky svojho testu sa môžete kedykoľvek pozrieť vo svojom zoznamovacom profile.

Pomocou tejto metódy Partner na úrovni porovnáva Váš profil s osobnostnými profilmi tisícov iných členov. Vďaka tomu sme schopní vybrať ľudí, s ktorými sa výborne dopĺňate. To znamená, že charakterové črty a záujmy vybraného člena sú v súlade s Vašou osobnosťou. Odpadá tým zbytočné filtrovanie a prezeranie profilov.

Ponúkame Vám jeden príklad. Mária žije usporiadaný život a všetko robí s rozvahou. Preto sa bude cítiť lepšie s niekým, kto má rovnaké charakterové črty, ako s niekým, kto žije chaoticky a je veľmi spontánny. Úplne rovnaké charakterové vlastnosti oboch partnerov však nie sú vždy prednosťou. Napríklad vo vzťahu, kde sa obaja snažia za každú cenu presadiť svoje, budú hádky na dennom poriadku. Partnerstvo je harmonickejšie, keď sa tvrdohlavosť dopĺňa s ochotou ku kompromisu. Ak Mária reaguje v konfliktoch neústupne, neodporučíme jej rovnako tvrdohlavého priateľa. Pri voľbe vhodného partnera je teda veľmi dôležité vybrať správnu kombináciu charakterových podobností a protikladov.

Osobné preferencie a sociálno-demografické aspekty

Metóda návrhu vhodného partnera, ktorú používa Partner na úrovni, berie do úvahy aj ďalšie faktory. V osobnostnom teste sa zaznamenávajú charakterové vlastnosti a životné hodnoty našich členov. Na ich základe vznikne individuálny profil osobnosti, ktorý je potom podkladom pre každý návrh partnera. Ponuky potenciálnych partnerov však nezávisia len na teste osobnosti.

Sociálno-demografické aspekty a Vaše osobné preferencie hrajú taktiež veľmi významnú úlohu. Patrí sem napríklad preferovaný vek hľadanej osoby alebo maximálna možná vzdialenosť od bydliska. Medzi osobné preferencie okrem iného patria fajčiarske návyky, náboženské vyznanie alebo želanie mať deti.

Pri navrhovaní partnerov berieme do úvahy nielen Vaše kritériá, ale rešpektujeme aj kritériá hľadania ostatných členov. Ak teda s iným členom napríklad ladíte podľa osobnostného testu, ale nezodpovedá Vašim osobným preferenciám, je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa Vaše profily navzájom spoja. Preferencie vyhľadávania je možné na rozdiel od psychologického testu kedykoľvek upravovať, aby Vám počet ponúknutých potenciálnych partnerov vyhovoval čo najviac.

Aktivita členov

Vo Vašom prehľade sa navyše objavia len členovia Partner na úrovni, ktorí sa aktívne zoznamujú. Členovia, ktorí neboli už dlhší čas prihlásení, alebo nenadväzujú kontakt s ostatnými, sú automaticky vyraďovaní a nebudeme Vám ich navrhovať. Snažíme sa tak zabrániť predstavovaniu členov, ktorí už u nás vzťah našli, alebo nie sú momentálne aktívni z iných dôvodov.

Kompletne vyplnený profil sa naozaj oplatí

Partner na úrovni dbá nielen o to, či je niekto aktívnym členom. Ďalším z dôležitých aspektov je aj kompletne vyplnený osobnostný profil. Plne vyplnený profil a nahrané fotografie zvyšujú Vaše šance získať viacero návrhov možných partnerov, a tým aj trvalý vzťah.

V Partner na úrovni veríme, že čím viac o sebe napíšete, tým viac informácií dostanete od ostatných. Ak svoj profil vyplníte úprimne a kompletne, Vaše úsilie bude odmenené a dostanete návrhy s podobne obsiahlym a poctivo vyplneným osobnostným profilom. Od začiatku teda dostanete oveľa viac informácií, čo Vám uľahčí počiatočnú komunikáciu.

Chceli by ste za zaregistrovať? Kliknite na banner nižšie:

registrácia na metóda

► Viac informácií k fungovaniu stránky sa dozviete tiež v sekcii Pomoc

► Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, obráťte sa na Zákaznícky servis

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni