5 absolútnych zákazov pre dokonalý bozk

5 absolútnych zákazov pre dokonalý bozk

Dokonalý bozk! Či už ide o iskriace sympatie na večierku, prvé stretnutie dohodnuté prostredníctvom online zoznamky, alebo vianočné techtle-mechtle pod imelom, dokonalý bozk nami dokáže poriadne zamávať. Je však práve Vaša bozkávacia technika to pravé orechové? Expertka na bozkávanie, vzťahy a reč tela Katia Losiel preto pre Partner na úrovni pripravila malý test, ktorý Vám ukáže, ako na tom ste.

Keď príde na snahu o dlhodobý vzťah alebo len o druhé rande, zlá bozkávacia technika môže byť tým, čo zmarí Vaše plány. V štúdii profesora psychológie Gordona Gallupa sa zistilo, že 66% žien a 59% mužov sa už v minulosti s niekým rozišlo iba kvôli zlej bozkávacej technike. – vraví Katia Loisel.

Zdôrazňuje tiež, aký jevlastne dobrý bozk dôležitý: „Okrem toho, že v nás vyvoláva pocit, ako by sme sa vznášali v oblakoch, štúdie ukazujú, že bozky nás uvoľňujú, podporujú vytváranie puta, zvyšujú spokojnosť so vzťahom a sebavedomie, znižujú stres a nervozitu a posiľňujú imunitný systém. Poriadny vášnivý bozk prebudí všetky naše zmysly a preverí, či sa geneticky k sebe hodíme. Táto informácia nám podvedome pomáha rozhodnúť sa, či je bozkávaný partner pre nás vhodný.

Ako sa teda poistiť, aby ten Váš bozk bol dokonalý? Katia má pre Vás 5 absolútnych zákazov.

1. Bozk ako od bernardína

Bernardínovské bozkávanie je štandardne mužskou špecialitou. Mokré bozky s naširoko otvorenými ústami totiž spúšťajú uvoľňovanie testosterónu, čo ženám môže pomôcť dostať sa do správnej nálady. Netlačte však príliš skoro na pílu.

2. Mŕtva ryba

Hádam žiaden bozk nemá taký repelentný účinok, ako mŕtva ryba. Bozkávanie je hra pre dvoch, preto ak sa Vám partner či partnerka páčia, neseďte ako solný stĺp, ukážte nejaký entuziazmus a predveďte trochu svoje bozkávačské umenie.

3. Prehliadka mandlí

Možno sa od seba neviete odtrhnúť, ale bozkávanie by nemalo byť súťažou v zadržovaní dychu.

4. Mrštný jazýček

Ak si Váš jazýček žije svojím vlastným hadím životom a behá partnerovi dnu a von z úst, s druhým rande asi veľmi nepočítajte. Štúdie totiž ukazujú, že mužom sa takýto spôsob bozkávania pozdáva viac, ako ženám. Túto techniku teda môžete skúsiť zaradiť do repertoáru najmä pre okorenenie večera a popri tom striedať vášnivé bozky s tými zmyselnejšími.

5. Útočný bozk

Ak ste si ešte bozkávanie s novým partnerom či partnerkou nevyskúšali, útočnému bozku (ktorý častokrát zahŕňa ťahanie za vlasy či opieranie sa o stenu) by ste sa mali vyhnúť. Samozrejme, ak sa na Vás vrhne ten druhý, všetko je povolené!

Dokonalý bozk

Katia Loisel je zakladateľkou L’Amour TV a autorkou The L’Amour Kissing Guide.

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni