Sex s ex – áno či nie?

Pri rozchode možno lietali tvrdé slová, taniere a tiekli potoky sĺz. Po ňom sa však prikradne túžba po „starých dobrých časoch“, keď ešte všetko, najmä v spálni, fungovalo. Vkročiť dvakrát do tej istej rieky, alebo je sex s ex absolútne tabu?

Koniec vzťahu v žiadnom prípade nemusí znamenať aj automatický koniec vzájomnej sexuálnej príťažlivosti. Prieskumy ukazujú, že v priemere každá štvrtá žena zhreší so svojim bývalým. O bývalých partnerkách tiež sníva až 94% mužov.

Prečo nám však intimita s bývalými partnermi tak chýba?

Prečo práve sex s ex? Pozná Vás ako vlastné topánky!

Po dlhej dobe partnerského života pozná stará láska Vaša sexuálne chute lepšie ako ktokoľvek iný. Také malé zakopnutie sa potom javí ako príjemná voľba. Viete presne čo sa bude diať a sex s ex vyvolá krásne spomienky na Váš spoločný vzťah. Rutina, spory a hádky, ktoré stáli za Vaším rozchodom ostali na čas zabudnuté kdesi v kúte. To, že v slabej chvíli pocítite túžbu vrátiť sa do dobre známeho a bezpečného prístavu bývalého vzťahu, že opäť pocítite náklonnosť, je úplne normálne.

Kedy nepodľahnúť?

Straší Vám Váš bývalý partner alebo partnerka stále v hlave? Bolí Vás ešte rozchod? Spomínate s nostalgiou na staré časy a chceli by ste svojho milovaného naspäť? Potom na akékoľvek erotické hrátky radšej zabudnite.

Čítajte ďalej: Bojíte sa, že ostanete navždy single? Vieme prečo!

Malý výlet do minulosti môže bez diskusie byť nádherným zážitkom. Pretrvávajúce city na jednej strane však môžu narobiť veľa problémov a bolesti. To, čo pre Vašu bývalú lásku znamená iba nezáväzné dobrodružstvo, môže pre Vás znamenať zlomené srdce. Ak viete, že je toto práve Vás prípad, nepúšťajte sa do vzťahu, v ktorom budete musieť potláčať svoje city a ticho trpieť.

Zamerajte sa na budúcnosť

Sex s bývalým partnerom alebo partnerkou je dráždivý, o tom niet pochýb! Nie vždy sa však oplatí vybrať si tú najjednoduchšiu cestu. Váš rozchod mal svoje príčiny a pravdepodobne je čas posunúť sa v živote o krok vpred.

Existuje predsa nesmierne mnoho možností, ako spoznať nových ľudí. Medzi inými napríklad aj online zoznamovacie portály. Zamerajte sa na svoju budúcnosť a s trochou snahy určite aj Vy nájdete nie len sexuálneho partnera, ale skutočnú lásku, plnohodnotný, vzájomne naplňujúci vzťah! A nakoniec možno milovanie s Vaším novým objavom strčí sex s ex do vrecka.

registrácia na sex s ex

Zdroje:

Časopis Petra uverejnil v roku 2007 GEWIS-anketu, v ktorej odpovedalo 1140 osôb vo veku od 25 do 39 rokov na otázky ohľadom svojho vzťahu s bývalými partnermi.

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni