Hodíme sa k sebe?

pár na tráve

Každý, keď si začína novú známosť, rozmýšľa nad tým či sa s partnerom k sebe hodia. Rovnaká otázka nám víri v hlavách aj keď len máme o niekoho záujem a vtedy sa snažíme zhodnotiť všetky pre a proti prípadného vzťahu. Touto dilemou je sa však možné zaoberať, aj keď je človek single a partnera si len hľadá. Čo sa s tým dá robiť vtedy?

Hodíme sa k sebe miláčik?

Tým, ktorí už majú vážny vzťah a môžu si so stoickým kľudom na túto otázku odpovedať kladne, srdečne gratulujeme. V takomto prípade viete, že ste vo vzťahu s človekom, ktorý Vás dopĺňa a zároveň chápe a má rád Vaše odlišnosti.

Teší ma, že ťa poznávam – hodíme sa k sebe?

Takto nejak to možno vyzerá v hlave človeka, ktorý práve spoznal niekoho, kto ho priťahuje a na obzore je prvá schôdzka.

Vtedy sa s určitou dávkou istoty dá povedať, že si budete aspoň v niečom rozumieť, ak ste sa zoznámili na mieste, ktoré jasne vypovedá o niektorých Vašich záujmoch. Teda ak ste sa zoznámili na volejbalovom turnaji, na predstavení alternatívneho divadelného súboru, na kurze salsy, na karaoke, na túre či na webových stránkach o profesionálnom chove yorkshirských teriérov, je možné predpokladať, že ten druhý na danom mieste nie je z donútenia, a teda budete mať minimálne jeden spoločný záujem.

Ostatné Vám musí ukázať len spoločne strávený čas.

Hodíme sa k sebe?

Hodíme sa k sebe – len sme sa ešte nestretli

K hľadaniu partnera je koniec koncov možné pristupovať aj takto. Z vyhľadávania spoločných záujmov sa dá totiž urobiť aj celkom úspešná zoznamovacia stratégia. Ak napríklad viete, že Váš ideálny partner by mal byť športovo založený, rozhodne neváhajte sa prihlásiť do niektorého klubu, či už spomínaného volejbalového, tenisového alebo kľudne aj golfového.

Možno ste však presvedčení, že nebudete šťastní s človekom, ktorého profesionálne zameranie je rovnaké či podobné tomu Vášmu, a teda hľadanie v práci či na pracovných konferenciách odpadá. V takom prípade je vhodné sa zamyslieť nad tým, čo nám na druhých ľuďoch imponuje.

Z hľadania spoločných záujmov je možné spraviť úspešnú zoznamovaciu stratégiu.

Fascinuje Vás architektúra a radi by ste sa zoznámili s niekým, kto sa jej profesionálne venuje? Navštívte nejakú odborne zameranú vernisáž, výstavu, galériu či prezentáciu plánovaných projektov. Nehľadáte architekta, ale máte slabosť napríklad pre lekárky či vedcov? Neváhajte a využite možnosť navštíviť nejké vedecké prednášky či sa zaujímať o to, do ktorého podniku zvyknú pravidelne chodiť napríklad lekári z miestnej nemocnice, IT odborníci či zamestnanci vedeckého ústavu vo Vašom meste. Príležitostí je mnoho, treba sa ich len chopiť a pristúpiť k zvyšovaniu šancí na stretnutie s niekým, s kým si sadnete do noty, kreatívne.

Hodíme sa k sebe – na základe matchingu

Že nemáte čas, chuť či príležitosti takto aktívne si hľadať partnera? Je tu možnosť skúsiť online zoznamku, ktorá ponúka navrhovanie partnerov na základe matchingu – teda partnerov, ktorí sa k sebe objektívne hodia na základe vyhodnotenia ich osobnostných testov a špecifických požiadaviek. Napríklad na Partner na úrovni máte možnosť si tieto funkcie vyskúšať bezplatne a na vlastnej koži zistiť, ako to funguje.

Partner na úrovni - v článku Hodíme sa k sebe

Autor: Barbora Hrebíčková

Barbora Hrebíčková pracuje ako redaktorka Partner na úrovni.

Viac článkov od Barbora Hrebíčková