Sex po šesťdesiatke? Slováci vravia, že je najlepší

Sex po 60

Existuje veková hranica pre dobrý sexuálny život? A ako sa na sex po 60 pozerajú samotní Slováci v tomto veku? Partner na úrovni uskutočnil anketu a máme pre Vás prekvapivé odpovede. Pozrite sa bližšie na to, čo si generácia 60+ myslí o láske, sexe a online zoznamovaní vo vyššom veku.

Láska a rozkoš nepozná vekové hranice

A nie je to len klišé. 93% opýtaných jednoznačne potvrdilo, že zaľúbiť sa v neskorom veku nie je nič nezvyčajné. A 63% Slovákov vo veku po šesťdesiatke stále verí v lásku na prvý pohľad.

Výsledky ankety rozhodne nenasvedčujú tomu, že by sa rozkoš po šesťdesiatke niekam vyparila a sex by sa presunul maximálne tak na televíznu obrazovku. Práve naopak: pre 80% opýtaných vo veku 60+ je sex s rastúcim vekom lepší a iba 9% by dokázalo byť vo vzťahu bez sexu. 17% seniorov sa tiež priznalo, že rado používa sexuálne pomôcky.

Psychologička Salama Marine k téme lásky a sexuality seniorov dodáva: „Ľudia sa pri pomyslení na sexualitu starších ľudí cítia väčšinou nepríjemne. Tá totiž nemá s reprodukciou nič spoločné, ale ide iba o lásku a sexuálne naplnenie. V spoločnosti, ktorá sa často zameriava iba na ideál mladosti zabúdame, že sexuálna túžba nepozná vekové hranice.“

Ženy sú o svojich sexuálnych kvalitách presvedčené viac ako muži: 83% dám sa vyjadrilo, že sex je s rastúcim vekom lepší. Z mužov to bolo o desať percent menej.

Sex pokojne aj na prvom rande

O sexuálnej zdržanlivosti staršej generácie tiež nemôže byť reč. Opýtaní sa zhodli, že na prvé milovanie s novým partnerom nijak zvlášť nevyčkávajú, a že načasovanie záleží skôr na vzájomnej chémii a vývoji vzťahu.

„Dôvodom môže byť dlhodobá samota a absencia fyzického kontaktu. Áno môžete sa obklopiť kamarátmi a blízkymi, sústrediť sa na prácu, robiť veci, ktoré vás bavia, ale nič z toho sa nevyrovná partnerskému objatiu a blízkosti niekoho, s kým je vám fajn. Preto túžba po nežnom fyzickom kontakte je častým dôvodom, prečo ľudia spolu skončia v intímnej zóne aj bez toho aby sa dobre poznali,“ hovorí koučka Hana Wolf.

Znovu svadba? Prečo nie

Hoci si opýtaní seniori prešli rozchodmi a aj rozvodmi, na lásku rozhodne nezanevreli. 62% sa vyjadrilo, že sklamania z minulosti nepoznačili ich vieru v lásku a 27% opýtaných by sa dokonca chcelo niekedy znova vydať či oženiť.

Až 93% si myslí, že láska nepozná vekové hranice.

Zoznamovanie cez internet ako vynikajúca príležitosť niekoho spoznať

Do dávnych offline časov by sa chcel vrátiť málokto a platí to prekvapivo aj pre tých skôr narodených. 82% opýtaných vidí zoznamku cez internet ako skvelú príležitosť spoznať nezadaných, ktorých by inak nikdy nestretli. K vytvoreniu profilu pritom nepotrebovali ani odporúčane priateľov, drvivá väčšina sa do online zoznamovania pustila z vlastného rozhodnutia. Skúste to tiež!

Registrácia na Sex po 60

Autor: Redakcia Partner Na Úrovni

Tento článok pre Vás pripravila redakcia Partner Na Úrovni.

Viac článkov od Redakcia Partner Na Úrovni