Fotografia v profile je umenie: Prinášame 7 tipov

detail tváre ženy

Vynikajúco zvolená fotografia v profile vie byť v online zoznamovaní úžasnou výhodou. Aby sme Vám vedeli čo najlepšie poradiť, ako zvládnuť toto umenie, opýtali sme sa tých najpovolanejších – 341 používateľov Partner na úrovni.

1. Na fotografii záleží

Online zoznamovanie sa od bežných foriem hľadania partnera líši v jednom zásadnom bode. Dáva Vám možnosť urobiť prvý dojem nie len svojím vzhľadom, ale najmä osobnosťou prostredníctvom profilu. Dôležitosť fotografií by ste však nemali podceňovať.

Fotografia je totiž podľa 40% účastníkov nášho prieskumu tým prvým, čo v profile hľadajú.

2. Na fotografii skutočne záleží

Ďalsšir čísla ukazujú, že ak fotografiu zanedbáte, môžete prísť až o 1/4 potenciálnych nápadníkov či nápadníčok. A to už je slušné riziko, že sa obídete s niekým, kto za to stojí.

Na základe nášho prieskumu sme tiež zistili, že ak niekomu chýba fotografia v profile, až 26% mužov a 25% žien by tento profil neotvorilo.

To, že fotografia môže byť tou jednou vecou deliacou Vás od skvelého vzťahu, Vám môže potvrdiť naša, dnes úž bývalá, používateľka Marta: „Na profile môjho priateľa ma zaujali najmä jeho koníčky a fotky! Foto bolo pre mňa absolútne nevyhnutné, mnoho možno zaujímavých mužov ma nezaujalo len preto, že som nevidela fotku.“

Čítajte jej príbeh tu: Príbeh Marty: Netreba vyčkávať, treba sa pričiniť a napomôcť šťastiu

3. Rada nad zlato pre dámy: Neskrývajte sa

Dámy, chcete vedieť, aká fotografia v profile na mužov zapôsobí najmenej?

30% pánov sa v našej ankete vyjadrilo, že najhoršou voľbou je portrétová fotografia, na ktorej nie je vidieť zvyšok postavy.

Ak sa pre portrétovú profilovú fotografiu predsa len rozhodnete, nahrajte do svojho albumu aj nejaké ďalšie, dobre zvolené fotografie, ktoré budú reprezentovať Vás, Vašu osobnosť a prípadne Vaše záľuby.

chlap ukazuje svaly

4. Rada nad zlato pre pánov: Odev nie je dobrovoľný

Hľadáte lásku na internete a dúfate, že odhalená mužná hruď či pekáč buchiet na bruchu vylepšia Vaše šance? Ak ste ukázali ešte viac, tak vás nepotešíme.

Až pre 35% opýtaných žien je takáto fotografia v profile jasným víťazom súťaže o nechutnosť dňa.

Ak to so svojou snahou o nájdenie vážneho, perspektívneho vzťahu myslíte vážne, mala by tomu zodpovedať aj Vaša profilová fotografia. Nechcete predsa pôsobiť ako mačo, ktorému ide iba o to jedno a o hľadanie skutočného vzťahu nemá záujem. Nehovoriac o tom, že na serióznych zoznamkách častokrát fotografie podliehajú kontrole a tie s nevhodným obsahom sa do profilov ani nedostanú.

5. Slnečné okuliare sú out

Vo svete online zoznamovania rozhodne nie. Vaši potenciálni nápadníci či nápadníčky Vám chcú predsa vidieť nie len do tváre, ale aj do očí.

Slnečné okuliare sú podľa 18% našich respondentov najhorším módnym doplnkom.

6. „Selfies“ nie sú žiadna tregédia

Selfies, alebo štylizované fotky seba samého, častokrát robené mobilným telefónom pred zrkadlom, sú skutočným fenoménom posledných rokov. Zažili svoj boom, vyvolali siahodlhú diskusiu, spustili aj vlny znechutenia a unudenosti a v poslednej dobe sa zdá, že zapadnú prachom, ako každá iná internetová senzácia.

Napriek tomu ich až 90% účastníkov našej ankety nepovažuje za tej najhorší profilový prehrešok.

7. Pozor na grafické úpravy

Ste grafický guru a v programoch na úpravu obrázkov ste ako doma? Gratulujeme a tešíme sa s Vami. Svoje profilové fotografie by ste však mohli ušetriť.

Grafické úpravy, obvzlášť, ak viditeľne nie sú profesionálne urobené, vedia otráviť až 17% používateľov online zoznamiek.

Prispievajú tiež k tomu, že 30% opýtaných považuje fotografie za najviac umelo vylepšovanú súčasť zoznamovacích profilov a takéto klamstvá v profile treba brať s rezervou.

Registrácia na Foografia v profile

Zdroje:

Vzorka: 341 používateľov Partner na úrovni. Podiel žien: 61%; priemerný vek: 43,5 roka.

Autor: Barbora Hrebíčková

Barbora Hrebíčková pracuje ako redaktorka Partner na úrovni.

Viac článkov od Barbora Hrebíčková