Snaha o vzťah a klamstvá v profile? Dohromady to nejde!

Snaha o vzťah a klamstvá v profile?

Myslíte si, že ľudia sa na internete vylepšujú, retušujú a všeobecne prezentujú v lepšom svetle? Partner na úrovni položil túto otázku vo svojom nedávnom veľkom prieskume online profilov. A 341 používateľov online zoznamky nám povedalo svoj názor.

Aj Váš online profil tvrdí, že máte o pár kíl menej, venujete sa vzrušujúcim koníčkom a vyzeráte ako Váš vlastný odraz v zrkadle pred desiatimi rokmi? Alebo o Vás hovorí 100-percentnú, neretušovanú pravdu?

Všetci na internete klamú. Okrem mňa!

Používatelia online zoznamiek sa nijak neprikrášľujú a klamstvá v profile sú im cudzie. Aspoň to tak tvrdia vo svojich odpovediach na otázky nášho prieskumu. Až 90% opýtaných totiž rezolútne poprelo, že by sa kedy pokúšali vydávať sa na internete za svoju vylepšenú verziu.

Napriek tomu takmer rovnaký počet účastníkov ankety (89%) je presvedčených o tom, že ľudia si na internete vo všeobecnosti, nie len na online zoznamkách, svoj image vylepšujú.

Kde je teda pravda? A prečo to vlastne ľudia robia?

Snaha o vzťah a klamstvá v profile?

Robia to všetci?

Ak by ste (podobne, ako autorka článku) očakávali odpoveď „pretože to robia všetci“, sklameme Vás. 56 % z Vás si myslí, že skutočnou príčinou toho, že ľudia si svoj online profil prikrášľujú sú problémy so sebavedomím.

Čítajte tiež: Bojíte sa, že ostanete navždy single? Vieme prečo!

Ostatní sa delia medzi optimistov, ktorí veria, že dôvodom pre klamstvá v profile je skutočná snaha sa stať lepšími ľuďmi (32%) a medzi pesimistov, ktorí za takýmito profilmi vidia podvodníkov a záletníkov užívajúcich si vzrušujúcu online hru, pri ktorej ich nikto neprichytí (taktiež 32%).

Avšak aj online klamár sa dá prichytiť. A pre skutočne seriózne zoznamovacie služby určené pre ľudí hľadajúcich vážny vzťah by mala takáto snaha byť samozrejmosťou. Partner na úrovni preto podrobuje každý jeden profil a všetky fotografie manuálnej kontrole, umožňuje overenie identity a používateľom dáva možnosť podozrivé správanie nahlásiť.

Autori profilovej fikcie totiž zabúdajú na tú najdôležitejšiu vec:

Pointou online zoznamiek je osobné stretnutie

Pútavý profil, starostlivo vybraté fotografie, a všetka tá snaha o nadviazanie komunikácie s tými, ktorí sú Vám sympatickí, má predsa v konečnom dôsledku vyústiť v prvé rande. 31% z účastníkov nášho prieskumu už však niekedy v minulosti zažilo prvú schôdzku, na ktorej boli nemilo prekvapení rozdielom medzi profilom a skutočnosťou.

Ak sa cestou malých bielych lží vydávate aj Vy, povieme Vám, ako také prvé rande dopadne. Väčšina ľudí (68%) Vám síce Vaše klamstvá v profile na oči nevyhodí, no s rande č. 2 nepočítajte!

53% (prekvapivo tolerantnejších) mužov a 74% žien, by totiž ani len neuvažovalo nad vzťahom s prichyteným „odborníkom na profilovú retuš“!

Oplatí sa Vám teda potom všetka tá snaha? Posúďte sami.

Máte nejaké ďalšie tipy a skúsenosti? Napíšte nám do komentárov pod článkom.

Prajeme Vám veľa šťastia pri zoznamovaní!

Máte otázku k článku? Napíšte nám na [email protected]

Ak máte otázku k členstvu alebo používateľskému kontu, navštívte stránku Zákaznícky servis

Zdroje:

Vzorka: 341 používateľov Partner na úrovni. Podiel žien: 61%; priemerný vek: 43,5 roka.

Autor: Barbora Hrebíčková

Barbora Hrebíčková pracuje ako redaktorka Partner na úrovni.

Viac článkov od Barbora Hrebíčková